GeriDünya "Laik dinsizler"
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  174
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

"Laik dinsizler"

"Laik dinsizler"
refid:7427814 ilişkili resim dosyası

New York'taki BM Genel Kurulu'nda geçen hafta Başkan Bush'a hakaret eden İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ın deyim yerindeyse gözü döndü. Filistin'e destek mitinginde Ahmedinejad, terbiyesizlikte kendisini de aştı. Laik batılı devletleri "dinsizliğin bayraktarı olmak"la itham eden Ahmedinejad, siyonist rejimi desteklemenin de dünyanın büyük güçleri için farz haline geldiğini öne sürdü.

Kudüs Günü'nden kareler/Foto-galeri

Ahmedinejad, Kudus Günü dolayısıyla Tahran Üniversitesinde kılınan cuma  namazından önce yaptığı konuşmada, İsrail yönetimini “siyonist rejim”  olarak nitelendirdi ve “Bugün siyonist rejim, bazı vahşi Batılı büyük  güçler için namus meselesi haline gelmiştir. Bu rejimin devamı ve bu  rejime verilen sınırsız destek, insanlığa bir hakarettir” dedi.

"LAİK DİNSİZLER"

Dinsizlik ve laikliğin bayraktarı olan batılı devletlerin, siyonist  rejimin desteklenmesini kutsal bir mesele olarak gördüklerini” söyleyen  Ahmedinejad, “Bu rejimin çıkarlarını korumak bazı büyük güçler için  farz haline gelmiştir” ifadesini kullandı.

"KENDİ TOPRAKLARINIZDAN VERİN"

“Avrupalılar, siyonist rejimin kendi topraklarında olmasına tahammül  edemiyor ama, başka milletlerin bunlara katlanmasını istiyorlar” diyen  Ahmedinejad, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ben Avrupalılara daha önce de kendi topraklarınızda onların  (Yahudiler) yaşaması için toprak verin dedim. Ama onlar bunu kabul  etmediler. Onlara geniş Kanada ve Alaska bölgesinde toprak  verebilirsiniz. Zaten yıllık 30-40 milyar dolar para veriyorsunuz. Bu  parayı onlara yeni bir ülke kurmaları için harcayabilirsiniz.

ABD halkına ve siyonist rejimi destekleyen bazı Avrupa devletlerine bir  sorum var: Yahudiler gelse sizin topraklarınızı işgal etse, sonra da  'gelin iki devlet bir arada yaşayalım' desin. Bunu kabul eder misiniz?

"BU KARA KUTU AÇILSIN, II: DÜNYA SAVAŞININ SIRRI ÇÖZÜLSÜN"

Eğer Batılı ülkelerin üst düzey yetkilileri, Siyonist partinin bir üyesi  değillerse uluslararası bir araştırma grubunun bu kara kutunun  çözülmesine izin versinler. Hem kendileri rahatlasın, hem de insanlık.  Niçin II. Dünya Savaşının kara kutusunun açılmasına izin vermiyorsunuz?  Biz size yardım etmek istiyoruz. Gelin bu kara kutuyu açıp bakalım o  dönemde neler yaşanmış. Kimlerin kusuru var, kimler bu katliamı yapmış  ve desteklemiş. Bakalım diğer milletlerin bu konuda rolü ne?”

ABD'li bir aydınla aralarında geçen konuşmaya aktaran ve o kişinin  kendisini Hitlere'e benzettiğini söyleyen Ahmedinejad, “İran halkı, II.  Dünya Savaşını çıkaranları ve Hitler'i kınıyor. Hitler'i de karanlık bir  kişilik olarak görüyor” dedi.

Filistin sorununun sadece geniş katılımlı bir referandumla  çözülebileceği görüşünü yineleyen Ahmedinejad, “İran ve Filistin halkı  Filistin'in tam bağımsızlığına kadar mücadeleyi sürdürecek” diye  konuştu.

Ahmedinejad, konuşmasının Filistinle ilgili bölümünü “Zafer Filistin'in  olacak” ifadeleriyle bitirdi.
       
“YENİ OYUNLAR OYNAMAYIN”

       
İran'ın nükleer programıyla ilgili olarak da Ahmedinejad, Batılı  ülkelerin, “İsrail'e zararı olacak endişesiyle nükleer bir İran'a karşı  çıktıklarını” söyledi.

Nükleer yakıt teknolojisini elde ettiklerini ve bu teknolojiyi  Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu (UAEK) denetiminde diğer milletlere  aktarmaya hazır olduklarını ifade eden Ahmedinejad, “Bütün dünya bilsin  ki, İran halkı, kendi kanuni nükleer hakkı konusunda iğne ucu kadar geri  adım atmayacak ve bu konuda da hiç kimseyle müzakere etmeyecek” diye  konuştu. Ahmedinejad, “Bizim açımızdan nükleer dosya kapanmıştır. Sakın yeni oyunlar oynamaya kalkmayın” uyarısını yapmaktan da geri durmadı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle