GeriDünya Ladin boğazlarda tanker batıracak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ladin boğazlarda tanker batıracak

İspanyol terör uzmanı Torres Cuadro, Ladin'in İstanbul, Çanakkale, Hürmüz boğazları ile Süveyş ve Panama kanallarında petrol yüklü tankerleri batıracağını iddia etti. Cuadro, Ladin'in bu eylemiyle Batı'yı petrolsüz bırakmayı amaçladığını söyledi.

Terör uzmanı İspanyol subay Jose Luis Torres Cuadro, Usame Bin Ladin'in İstanbul, Çanakkale ve Hürmüz boğazlarıyla Süveyş ve Panama kanallarından geçen ham petrol yüklü süper tankerleri batırmaya hazırlandığını öne sürdü. Cuadro, İspanyol El Mundo Gazetesi'ne yaptığı açıklamada, ‘‘Köşeye sıkışan Bin Ladin, bu terör eylemiyle tüm dünyayı ayağa kaldıracak’’ dedi.

İspanya Silahlı Kuvvetleri'nden emekli Yarbay Torres Cuadro, Bin Ladin'in, süper tankerleri batırarak uluslararası boğaz ve kanallarda tıkanıklağa neden olup Batı'yı petrolsüz bırakmayı planladığını ileri sürdü.

IRAK'IN SİLAH PROGRAMI

Humeyni
zamanında İran'da ve daha sonra Körfez Savaşı öncesinde Irak'ta SSCB yapımı ‘Scud’ füzelerinin geliştirilmesi, 2 bin 600 kilometre menzilli ‘El Hüseyin’ füzelerinin yapımı ve biyolojik savaşla ilgili projelerde askeri mühendis olarak görev alan Cuadro, şu açıklamaları yaptı:

Humeyni döneminde Tahran'da bir çok projede görev aldım. Cezaevlerinde yattım. İspanya Büyükelçiliği'nin diplomatik girişimleri sonucu İran'dan çıkarak ülkeme döndüm. İspanya'da bir televizyon programında Humeyni rejimine karşı gönüllü olarak çalışacağımı söyledim. Ertesi gün beni Irak Büyükelçiliği'nden aradılar. Büyükelçiyle görüştüm. Harita üzerine Tahran'da çalıştığım fabrikaları işaretledim. Bu fabrikaların sonra Irak tarafından bombalandığını öğrendim. Beni Irak'a gönderdiler. İlk önce SSCB yapımı ‘Scud’ füzelerinin geliştirilmesiyle ilgili projelerde görev aldım. Füzelerin Kudüs'ü vurabilmesi için yakıt kapasitesini artıran proje yaptık.

Daha sonra Viyana'ya ulaşabilecek 2 bin 600 kilometre menzilli ‘El Hüseyin’ füzelerinin imalatında çalıştım. Bu füzelerden benim zamanımda 3 adet imal edilmişti. 1'i denemelerde kullanıldı, 2'si ortadan kayboldu. Bence gizliyorlar.

Körfez Savaşı öncesinde Irak biyolojik savaşa hazırlanıyordu.Ben bu projelerde çalışırken Irak, İran'a ve Kürtlere karşı hardal gazı kullanıyordu. Hardal gazını da İspanya'dan ithal ediyorlardı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle