GeriDünya Ladin: ABD'nin sonu yakın
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ladin: ABD'nin sonu yakın

ABD`nin 11 Eylül saldırılarından sorumlu tuttuğu Usame bin Ladin, El Kaide örgütünün geleceği ya da kendi akıbeti ne olursa olsun ABD`nin yakında çökeceğini öne sürdü.

Katar`ın El Cezire televizyonunda yayınlanan video kasette, bin Ladin 11 Eylül saldırılarını övdü ve Müslümanlara ABD`ye karşı 'askeri ve ekonomik' cihat başlatma çağrısında bulundu.

Bin Ladin, 'bütün olanaklar kullanılarak' Amerikan ekonomisinin vurulması için İslamcılara çağrıda bulunduğu kasette, "Amerikan ekonomisinin eldeki bütün olanaklar kullanılarak vurulması çok önemli" dedi.

Usame bin Ladin, "Bin Ladin ya da takipçileri ölse de kalsa da, İslam ümmetinin uyanışı gerçekleştiği için, Birleşik Devletler`in sonunun yakın olduğunu söylüyoruz" diye konuştu. 

11 EYLÜL TERÖRİSTLERİNİN ÇOĞU SUUDİ
   
El Kaide lideri, 11 Eylül teröristlerinin 15`inin Suudi vatandaşı olduğunu da belirtti.   Eylemcilerden ikisinin Birleşik Arap Emirlikleri`nden geldiğini söyleyen bin Ladin, Muhammed Atta`nın Mısır`dan, Ziyad El Cerrah`ın ise doğudan geldiğini kaydetti, ancak ülke belirtmedi.

El Cezire televizyonunda dün bölümler sunulan 34 dakikalık Usame bin Ladin`in video kaseti, dün akşam bütünüyle yayınlandı. Son kasette daha zayıflamış görülen bin Ladin, açık ifadelerle, yavaş bir tonda konuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle