GeriDünya Kuveyt benzetmesi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kuveyt benzetmesi

KUVEYT: Yüzlerce vatansız Arap, vatandaşlık vermeyen İçişleri Bakanlığı’nı Hitler’e benzeterek protesto gösterisi düzenledi. Ellerinde Gamalı Haç posteri taşıyan vatansız Araplar, iki gündür meydanlarda. Kuveyt polisi, önceki gün göz yaşartıcı bombalarla dağıttığı göstericilere bu defa müdahale etmedi.
BAHREYN: Basra Körfezi’ndeki küçük ada ülkesinde yönetici Sünni elit arasında lider olarak ön plana çıkan Veliaht Prens Şeyh Selman bin Hamid el-Halife, 6 kişinin öldüğü protestolardan sonra, CNN’e yaptığı açıklamada, “Çok üzgünüz, bu ülkemiz için büyük bir trajedi” dedi. Halk dün yine İnci Meydanı’ndaydı.
TUNUS: Ortadoğu’daki devrimlerin merkez üssü olan ülkede, Devlet Başkanı Zeynel Abidin Bin Ali’nin ülkeden kaçmasından sonra dün yine gerginlik yaşadı. Başkentte geçici yönetimin görevi devretmesini talep eden göstericilerle güvenlik güçleri çatıştı.
YEMEN: 32 yıllık lider Ali Abdullah Salih’in taraftarları dün başkent Sanaa’da “Git Ali” diye bağıran 1000 kadar muhalifi dağıtmaya kalkıştı. 50 kadar Salih taraftarından biri muhalif göstericilere ateş açtı. Olaylarda yaralanan olmadığı belirtildi.
FAS: Ortadoğu’daki isyan kıvılcımı dün Fas’a da sıçradı. 5000 kadar protestocu başkent Rabat’ta Kral 6. Muhammed’in güçlerinden bir kısmını devretmesini ve yolsuzluğa önlem alınması talebiyle gösteri yaptı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle