Dünya Haberleri

DÜNYA

  Kurtuldu ama sevinemedi

  hurriyet.com.tr
  22.10.2008 - 17:23 | Son Güncelleme:

  Genç kadın arabasıyla foseptik çukuruna uçtu. Çukurda suyun içinde arabası ters dönmüş şekilde yardım bekleyen genç kadın kurtarıldı ama asıl dram sonra yaşandı.

  19 yaşındaki Samantha W'nin henüz 1 yaşında olan kız çocuğu suyun içinde boğulmuştu.

  Almanya'nın Bad Windsheim kasabasında büyük bir aile dramı yaşandı. 8 aylık hamile kadın 1 yaşındaki kızıyla birlikte evine dönüyordu. Genç kadın otomobiliyle seyir halindeyken direksiyon hakimiyetini kaybetti. Otomobil bariyerleri de aşarak dört metre derinliğindeki foseptik çukuruna düştü. Talihsiz kadın 15 dakika panik içinde otomobilden kurtulmaya çalıştı. Ancak başarılı olamadı. Kaza yerine gelen itfaiye ekibi kadını arabadan yaralı olarak kurtardı ancak otomobilin arka koltuğunda oturan minik kızı Athenia boğularak hayatını kaybetti.

  Genç kadının kazadan canlı kurtulması ise mucize. Bir çiftçi tesadüfen foseptik çukurunun yanından geçerken ters dönmüş bir otomobilin suyun içinde yüzdüğünü gördü. Hemen itfaiye haber veren çiftçi genç kadının hayatını kurtardı ancak 1 yaşındaki minik Athenia yaşamını yitirdi.


  DÜNYADAN KISA KISA...

  RAHİP BOMBA YAPARKEN ÖLDÜ 
  46 yıldır cuntanın yönettiği ülkede askeri rejime karşı mücadele eden bir rahip bomba yaparken öldü. Myanmar'da eski bir rahip, Yangon'un kuzeyindeki bir evde bomba yapmaya çalışırken meydana gelen patlamada öldü.
  Myanmar'da iktidardaki cuntanın gazetesi New Light of Myanmar'da, kafası olmayan bir cesetin fotoğrafına yer verilirken, haberde, bu kişinin Thet Oo Win olduğu ve dün bomba yapmaya çalışırken öldüğü ifade edildi.

  TALİBAN'DAN CEP TELEFONU ŞİRKETLERİNE MUHTIRA
  Taliban militanları, sinyallerin izlenmelerini kolaylaştırdığı gerekçesiyle cep telefonu şirketlerinden şebekelerini kapatmalarını istedi. Taliban sözcülerinden Zabiullah Mücahit, "Gazne'deki cep telefonu şirketlerinden gün boyunca sinyalleri kapatmalarını istedik, çünkü sinyaller savaşçılarımızın hayatını tehlikeye atıyor" dedi. Mücahit, şirketlerin sinyalleri bugünden başlamak üzere 10 gün durdurmalarını istedi. Taliban militanları, daha önce de ülkenin güneyinde bazı mobil telefon vericilerini tahrip etmişti.

  BIG BROTHER TASARISI 
  İngiltere hükümeti, olası terör saldırılarını önlemek için ülkede yapılan bütün telefon görüşmeleri, e-mail ve ziyaret edilen internet sayfaları hakkındaki bilgileri depolayacak dev veritabanı oluşturulması için tasarı hazırlıyor. Hükümetin uygulamak için üzerinde çalıştığı ve ‘olağanüstü hal yasaları' olarak uygulanması beklenen güvenlik önlemleri, ‘Big Brother’ politikasının hayata geçirilmesi olarak yorumlanıyor. The independent, hükümetin terör saldırılarını bahane ederek telefon görüşmeleri, e-mail ve ziyaret edilen internet siteleri hakkında bilgi depolayan dev veritabanı oluşturmayı planladığını yazdı.

  YİNE ALBİNO VAHŞETİ
  Büyü ve cadılık ritüelleri kurbanı olan küçük albino kız öldürüldü, bir kolu kesilerek alındı. Tanzanya'da yine bir albino öldürüldü. Albinizm hastası kişilerin (albino), genellikle büyücülük ve cadılık ritüellerinin kurbanı olduğu Tanzanya'daki resmi kaynaklar, 10 yaşlarındaki küçük bir kızın pazar akşamı ülkenin batısındaki köyünde öldürüldüğünü belirtti.

  KIBRISLI LİDERLER YENİDEN BULUŞUYOR
  Kıbrıs sorununa çözüm bulmak amacıyla başlatılan kapsamlı müzakerelere devam edilecek. KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ile Kıbrıs Rum yönetimi lideri Dimitris Hristofyas, saat 10.00'da Lefkoşa'daki ara bölgede bir araya gelecek. İki lider görüşmede, 13 Ekim pazartesi günü görüşmeye başladıkları federal yürütme başlığı altında, başkanlık ve başkan yardımcılığı konularını ele almaya devam edecek.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı