Dünya Haberleri

DÜNYA

  Kudüs'te otobüste patlama meydana geldi

  hurriyet.com.tr
  19.04.2016 - 01:09 | Son Güncelleme:

  Kudüs'te bir otobüste yaşanan patlamada 21 kişinin yaralandığı bildirildi. İsrail'in Haaretz gazetesinde yer alan habere göre İsrail polis sözcüsü saldırının bir terör eylemi olduğunu ve patlamanın bomba nedeniyle meydana geldiğini doğruladı.

  Polis sözcüsü yaralılardan ikisinin durumunun ağır olduğunu belirtti.

  İsrail basınında yer alan habere göre otobüsteki patlama nedeniyle 21 kişi yaralandı. 

  Kudüste otobüste patlama meydana geldi

  İsrail Polis sözcüsü Luba Samri ise olayla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, ilk belirlemelere göre, boş bir otobüste yangın çıktığını, yaralananların ise yakındaki başka bir otobüsteki kişiler olduğunu söyledi. Yaralananların sayısıyla ilgili bilgi vermeyen Samri, otobüsü söndürme çalışmalarının ve olayın nasıl meydana geldiğiyle ilgili araştırmaların devam ettiğini kaydetti. 

  HAMAS'TAN YAZILI AÇIKLAMA

  Filistinli gruplar, Kudüs'teki bombalı saldırıyı "İsrail'in cinayetlerine karşılık doğal bir yanıt" olarak nitelendirdi.

  Hamas tarafından yayımlanan yazılı açıklamada, "Kudüs operasyonu" tebrik edilerek, "Bu, ulu orta infazlar ve Mescid-i Aksa'nın kirletilmesi başta olmak üzere İsrail'in cinayetlerine karşılık verilen doğal bir yanıttır" ifadesi kullanıldı.

  İslami Cihad Hareketinden yapılan açıklamada ise "Operasyon, Filistin intifadasının sürdüğünün bir mesajı, direnişin canlılığının delili" ifadesi kullanıldı.
  Filistin Demokratik Halk Kurtuluş Cephesi (FDHKC) de operasyonun, İsrail'in Filistin halkına yönelik günlük ihlallerine karşılık doğal bir yanıt olduğunu kaydetti.

  İsrail Polis sözcüsü Luba Samri yaptığı yazılı açıklamada, bombalı saldırı sonucu iki otobüste çıkan yangında 2'si ağır 21 İsraillinin yaralandığını duyurmuştu.

  Saldırının sorumluluğunu henüz üstlenen olmadı.

   

  Kudüste otobüste patlama meydana geldi

  Etiketler: Kudüs , otobüs , patlama
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı