GeriDünya Kremlin'den 'Putin, Esad'ın telefonlarına çıkmadı' haberine yalanlama
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kremlin'den 'Putin, Esad'ın telefonlarına çıkmadı' haberine yalanlama

Kremlin'den 'Putin, Esad'ın telefonlarına çıkmadı' haberine yalanlama

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, İl-20 vakası nedeniyle Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Suriyeli mevkidaşı Beşar Esad'ın telefonlarına çıkmadığı yönündeki haberleri tekzip etti.

İsrail basınında Kalkınma Bakanı Yisrael Katz'a dayandırılan haberlerde Putin'in Esad'la konuşmayı reddettiği ve bu nedenle Suriye liderinin taziye mektubu gönderdiği öne sürülmüştü.

Basın mensuplarının İsrail basınındaki iddiayı sorduğu Peskov, "Bu, gerçekle bağdaşmıyor. İsrail basınındaki bu haberlere inanmayın" yanıtını verdi.

'PUTİN'İN DEĞERLENDİRMESİ ÜZERİNE BİR AÇIKLAMA GEREKMİYOR'

Sputnik'in haberine göre; Putin'in Macaristan Başbakanı Viktor Orban'la düzenlenen ortak basın toplantısında olay hakkında oldukça kapsamlı bir değerlendirme yaptığını anımsatan Peskov, bu değerlendirme üzerine bir açıklama yapmanın gerekmediğini vurguladı.

İsrail uçakları, 17 Eylül akşamı Suriye'deki bazı hedefleri vurmuştu. Suriye ordusunun karşılık vermesi sonrası İsrailli güçler tarafından kalkan olarak kullanılan Rusya'ya ait İl-20 uçağı, Suriye'nin S-200 savunma sistemiyle vurulmuştu.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle