Dünya Kremlin'den ABD'ye teşekkür! 'Çok sayıda kişi ölebilirdi'
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kremlin'den ABD'ye teşekkür! 'Çok sayıda kişi ölebilirdi'

Kremlin'den ABD'ye teşekkür! 'Çok sayıda kişi ölebilirdi'

Kremlin'den yapılan açıklamada, "ABD'nin istihbaratı ile önlenen terör saldırısı pek çok insanın hayatını kurtardı. Bu ABD-Rusya işbirliğinin iyi bir örneği" ifadeleri kullanıldı. Putin ayrıca CIA Başkanı'na ve operasyona katılan birimlere de teşekkür mesajını iletti.

Kremlin, St Petersburg'da planlanan terör saldırısının ABD'nin verdiği istihbarat ile önlendiğini açıkladı. Yapılan açıklamada bunun ABD ile Rusya arasındaki işbirliği için çok güzel bir örnek olduğu belirtildi. Kremlin, "Rusya, ABD ile daha çeşitli işbirlikleri de amaçlamaktadır" açıklamasında bulundu.

Beyaz Saray da, Rusya'nın St Petersburg kentindeki bir saldırı girişiminin, Amerikan Merkezi İstihbarat Örgütü'nün (CIA) Rusya güvenlik birimlerine verdiği istihbaratla önlendiğini duyurmuştu.

Yapılan açıklamada, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD Başkanı Donald Trump'a telefon görüşmesinde verilen istihbarat için teşekkür ettiği bildirildi.

Putin ayrıca CIA Başkanı'na ve operasyona katılan birimlere de teşekkür mesajını iletti.

Beyaz Saray'ın açıklamasında "çok sayıda kişinin ölebileceği bir saldırı hazırlığı öncesi teröristlerin yakalandı" dendi.

Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) de IŞİD destekçisi 7 şüphelinin gözaltına alındığını ve çok sayıda patlayıcı, silah ve radikal İslamcı yayın ele geçirildiğini belirtti. Şüphelilerin dini bir kurumu hedef alan intihar saldırısı hazırlığında olduğu ifade edildi.

Kremlin, Pazar günkü açıklamasında şüphelilerin Cumartesi günü St Petersburg'da katedrali ve halka açık alanları hedef almayı planladıklarını açıkladı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle