GeriDünya Kremlin’de Nobel’lik buluşma
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kremlin’de Nobel’lik buluşma

Kremlin’de Nobel’lik buluşma
refid:10031086 ilişkili resim dosyası

Moskova’da Kremlin Sarayı’nda gerçekleşecek, Mehter Takımı ve Kızılordu Korosu büyük buluşmasının programı belli oldu.

"2008 Rusya’da Türk Kültür Yılı" etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen konser 20 Ekim’de gerçekleşecek. Kültür Bakanlığı Mehteran Takımı, Serkan Çağrı Grubu ile Moskova’nın yanı sıra 18 Ekim’de Kazan’da ve 22 Ekim’de Krasnodar’da Kuban Kazak Korosu ile sahne alacak.

"Birlikte Dostluk Konseri" konsepti ile izleyicilere sunulacak olan etkinlik için iki ülke, Oslo’ya Nobel Barış Ödülü’ne adaylık başvurusu da yaptı. Kremlin Sarayı’nın 6 bin kişilik konser salonunda gerçekleşecek konser, iki ülkenin milli marşlarının söylenmesiyle başlayacak. Birlikte seslendirilecek eserler ise "Nihavent Longa, Hicaz Hümayun Peşrev, Kutlama, Ceyranım Gel Gel, Genç Osman, Yine Bir Gülnihal, Ceddin Deden ve Kalinka" olacak.

Mehter Topluluğu, "Mehter Vuruyor Marşı, Estergon Kal’ası, Tavas Zeybeği, ’Ney Taksim - Salat-ı Ümmiye’ (Sema Grubu ile birlikte) ve Katushya" şarkılarını da tek başına aktaracak. Kızılordu Korosu ise Türkçe solo "Hekimoğlu"nu dinleyicilere sunacak. Kızılordu Kafkas Oyuncuları ve bale ekibi, Karadeniz Halk Oyunları Ekibi’nin de sahne alacağı program, Mehteran Takımı ve Kızılordu Korosu’nun "Kahve Yemenden Gelir" şarkısına yapacağı düet ile son bulacak.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle