GeriDünya Kraliçe, Düşesi evden atacak mı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kraliçe, Düşesi evden atacak mı

Kraliçe, Düşesi evden atacak mı
refid:14826226 ilişkili resim dosyası

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in eski gelini York Düşesi Sarah Ferguson, para karşılığı boşandığı eşi Prens Andrew ile görüşme ayarladığı gizli kamera görüntüleri dolayısıyla özür diledi. Düşes Ferguson’un, Saray’ın temin ettiği konuttan ‘atılması’ da gündemde.

İNGİLTERE’nin para birimi poundun üzerinde eski kayın validesinin resmi olan Sarah Ferguson’un, işadamı kılığında bir muhabirden 40 bin dolar rüşvet alırken gizli kamerayla görüntülenmesi adayı sarstı. Türkiye’de bir yurtta kılık değiştirerek çektiği görüntülerle İngiltere’de gündemin zirvesine çıkan York Düşesi Ferguson, aynı tuzağa düşünce duygularını tek kelimeyle “Yıkıldım” diye özetledi.
‘Mali durumum kötü’
Skandalı ortaya çıkaran News of the World gazetesinin kardeş yayın organı Times gazetesine konuşan Fergie lakaplı Sarah Ferguson, şunları söyledi: “Bu durumdan ve yol açtığım utançtan dolayı derin üzüntü içindeyim. Mali durumumun kötü olduğu doğru. Ancak bu yaptığım ciddi yanlış için bir mazeret değil. Böyle bir şey olduğu için çok üzgünüm. York Dükü’nün (Prens Andrew) olayla hiçbir ilgisi olmadığını teyit edebilirim” dedi.
Prens de zorda kaldı
Prens Andrew’un da skandaldan sonra İngiltere’nin ticari elçisi olarak oynadığı rol tehlikeye girdi. İngiltere’nin Uluslararası Ticaret ve Yatırım Özel Temsilcisi olarak görev yapan 50 yaşındaki Prens, dün Malezya’dan dönüşünde Buckingham Sarayı’nda danışmanlarıyla toplandı. Ferguson, Saray’ın temin ettiği konuttan atılabilir, hatta yurtdışına gitmek zorunda bile kalabilir.
Skandal internette
Sarah Ferguson, İngiliz “The News of World” gazetesinin kendisini işadamı olarak tanıtan muhabiriyle çekilen gizli görüntülerde, eşi Prens Andrew ile görüşme ayarlama karşılığı, 40 bin doları (64 bin TL) peşin, 500 bin sterline (1 milyon 150 bin TL) anlaşıyordu. Gazetenin internet sayfasında, Düşes’in 40 bin dolar dolu çantayı aldığı gizli kamera görüntülerine yer verilirken, Ferguson’un, “500 bin sterlini bana verirsen, bütün kapılar açılır” sözleri duyuluyordu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle