GeriDünya Kral Abdullah: Gün gelir kadınlar da araba kullanır
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kral Abdullah: Gün gelir kadınlar da araba kullanır

Kral Abdullah: Gün gelir kadınlar da araba kullanır
refid:3385595 ilişkili resim dosyası

Suudi Arabistan Kralı Abdullah, ‘Bir gün gelecek, kadınlar da araba kullanacak’ dedi. ABC TV’den Barbara Walters ile söyleşi yapan Kral Abdullah, geçen Nisan’da Teksas’a yaptığı ziyaret sırasında, ABD Başkanı George W.Bush ile öpüşüp elele dolaşmalarını da Suudi kültürüne bağladı, bunun, yakın insanlar arasındaki bir dostluk ve sadakat gösterisi olduğunu söyledi. Kral Abdullah, Bush’u, ‘çok değer verdiğim bir arkadaşım’ şeklinde tanımladı.

Suudi Kralı, ülkesinde kadın haklarının genişlemesinden yana olduğunu, ancak bunun zaman alacağını ifade etti. Kral Abdullah, ‘Kadınların da araba kullanacağı günün geleceğine inanıyorum. Suudi çöllerinde ve kırsalında kullananları da bulabilirsiniz. Bu iş için sabır gerekiyor. Sabır da erdemdir’ diye konuştu. Walters’ın ısrarları üzerine, Suudi Kralı, halkın kabul edemeyeceği bir kararı alamayacağını belirtti.

Kral Abdullah, El Kaide gibi İslamcı terör örgütlerinin neden Suudi Arabistan’da verimli zemin bulduğuna cevap verirken, ‘Çılgınlık ve şeytan. Bu, şeytanın işidir’ dedi. 42 biraderi bulunan Suudi Kralı Abdullah, Vahhabizmin teröristlerin yetişmesine zemin hazırladığı yolundaki iddiaları reddetti ve ABD’de de ‘İslam karşıtı aşırı uçta olanlar’ bulunduğunu söyledi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle