GeriDünya Konu Putin olunca Gorbaçov, açtı ağzını yumdu gözünü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Konu Putin olunca Gorbaçov, açtı ağzını yumdu gözünü

Mikhail Gorbaçov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i, Barentz Denizi'nde batan denizaltıları Kursk'te bulunan mürettabatın kurtarılamamasında "yüzde yüz" ihmalkar bulduğunu açıkladı.

Gorbaçov, sadece Rusya'yı değil tüm dünyayı etkileyen bir olayla karşı karşıya kalmalarına rağmen, Putin'in tatilini ancak bir hafta sonra keserek ülkesine dönmekle ve ilk 4 gün hiç yorum yapmayarak olaya karşı kayıtsız davranmakla suçladı.

Gorbaçov, "118 vatandaşı denizin altında ölümle mücadele ederken, Putin tatilini bile bölme nezaketinde bulunmayarak, çok kaba bir davranışta bulunmuştur" dedi.

GORBAÇOV: "PUTIN HATA YAPTI"

Kursk mürettabatının göz göre göre yitirildiğini söyleyen Gobaçov, "Putin'in hataları bir değil, neredeyse bini aştı" dedi. Geçtiğimiz haftalarda Moskova'da bulunan Dünyanınikinci en uzun yapısı ünvanlı televizyon kulesi Ostankino yangınında 3 kişinin hayatını kaybetmesinden de Putin'i sorumlu tutan Gorbaçov, "Puşkin Meydanı'nda 12 kişinin ölmesine neden olan bombalama olayı da yine bir diğer hatasıdır" dedi.

Putin'in bir devletin başkanı olarak halka örnek olan bir kişilik olması gerektiğini vurgulayan Gorbaçov, "Putin halkına iyi bir örnek olması gerekirken kötü bir örnek olmaktadır" dedi.

GORBAÇOV DA ZAMANIN DA ELEŞTİRİLMİŞTİ

Gorbaçov'un kendisi de, 26 Nisan 1986'da Çernobil Nükleer Santrali'nde meydana gelen patlamayla ilgili olarak ilk bir kaç günü olay üzerine yorum yapmayarak, bir çok eleştiriye maruz kalmıştı.

NOBEL BARIŞ ÖDÜLÜ ALMIŞTI

Soğuk Savaş döneminde izlediği yapıcı politikasından ötürü dünyanın en önemli ödüllerinden kabul edilen Nobel Barış Ödülü'ne de layık görülen Mikhail Gorbaçov, 25 Aralık 1991'de Sovyetler Birliği'nin dağılmasıyla görevinden istifa etmişti. Yerine Boris Yeltsin geçmiş ancak o da görevini 1999'da Vladimir Putin'e devretmişti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle