Dünya Haberleri

DÜNYA

  Kongre üyesi alkollü olarak kırmızı ışıkta geçti, hayatı karardı

  Hürriyet Haber
  10.05.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ABD’de Cumhuriyetçi Partili Kongre üyesi Vito Fossella, alkol limitini 2 kat aşmış bir halde, otomobil kullanırken kırmızı ışıkta geçince, özel yaşamının karanlık noktaları ortaya çıktı ve siyasi krize neden oldu. Fossella’nın "yasak aşkı"ndan 3 yaşında bir çocuğu var.

  EVLİ ve 3 çocuk babası 43 yaşındaki Kongre üyesi Cumhuriyetçi Partili Vito Fossella, Virginia’da otomobiliyle kırmızı ışık ihlali yapınca, polis tarafından durduruldu. Sarhoş olduğu anlaşılan Fossella, polise alkolün de etkisiyle "üç yaşındaki kızını görmeye geldiğini, ayrıca Laura Fay adlı bir kadınla ilişkisi olduğunu" söyledi. Fossella, polis merkezinde verdiği ifadede de aynı sözleri tekrarladı. Nezarete konan Fossella’yı, gizli aşkı Laura Fay, kefaletini ödeyerek kurtardı. Alkol limitini iki kat aştığı belirtilen Fossella’ya, en az beş gün hapis cezası verilebileceği belirtildi. Mahkeme, önümüzdeki ay yapılacak.

  Yasak aşkı albay

  Fossella’nın gizli aşkı Fay’in emekli hava yarbayı olduğu ve bir süre Kongre’de çalıştığı ortaya çıktı. Bir bildiri yayınlayan Fossella, özel yaşamında yaptığı yanlışlar ve bunun sonucunda verdiği büyük acılar yüzünden özür diledi. İstifa etmeye niyeti olmadığını vurgulayan Fossella, "İşimi yapmaya devam edecek ve açtığım yaraları tamir edeceğim" dedi.

  İstifası istendi

  Cumhuriyet Partili yetkililer ise, böylece evlilik dışı ilişkisi ve bu ilişkiden bir de çocuğu olduğu ortaya çıkan Fossella’ya destek vermeyerek istifa etmesi gerektiğini ima ettiler. Temsilciler Meclisi azınlık lideri John Boehner, Fossella’nın aylar değil, günler içinde bir karar vermesini beklediklerini belirterek "Bay Fossella’nın, bu hafta sonu bir karar alacağını düşünüyorum. Bunu yaparken, kendisi, ailesi ve seçmenini hesaba katmasını tüm samimiyetimle umuyorum" diye konuştu. New York’taki Baruch Kolej’de öğretim görevlisi olan siyaset bilimcisi Prof. Doug Muzzio ise "Fossella siyaseten ölmüştür. Sadece henüz otopsi raporu yazılmadı" diye konuştu.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı