GeriDünya Komşuları rahatsız eden aşk
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Komşuları rahatsız eden aşk

Dünya Bankası Başkanlığı’na aday gösterilen şahinler şahini Paul Wolfowitz’in aynı kurumdan sevgilisi olan Tunus asıllı Shaha Alirıza ile ilişkisinden bazı komşularının şikayetçi olduğu öne sürüldü.

WASHINGTON Post Gazetesi’ne göre, Arap bir feminist olan Dünya Bankası’nda iletişim danışmanı olarak çalışan Shaha Alirıza ile ABD Savunma Bakan Yardımcısı Paul Wolfowitz, yaklaşık iki yıldır bir beraberlik yaşıyor. Wolfowitz’in DB başkanlığına aday gösterilmesi üzerine bu ilişki de basın tarafından deşilmeye başlandı. Wolfowitz’in bazı geceler Washington’da diplomatların tercih ettiği bir semt olan Amerikan Üniversitesi’nin güneyindeki sevgilisinin evini ziyaret etmesi kimileri tarafından uygun bulunmuyor. Gazeteye konuşan iki semt sakini, Wolfowitz sabahın erken saatlerinde ayrılana kadar korumalarının dışarıda otomobilde beklediğini söylüyor.

Bir semt sakini, ‘Eğer bu ilişkide mahremiyeti korumak istiyorlarsa, yanlış bir yer seçmişler. Burası uluslararası bir semt, o da pahalı ve trajik bir savaşın mimarı. Şimdi buralarda konuşulan tek şey bu’ diyor. Wolfowitz ve Shaha Alirıza’nın parti vermeyi sevdiği, üst düzey ziyaretçiler nedeniyle sürekli bölgede güvenlik önlemleri alındığına işaret ediliyor.

‘Şahinler şahini’ olarak bilinen Wolfowitz hem Musevi hem de Irak savaşının mimarlarından. Shaha Alirıza ise Arap asıllı bir feminist. Kadın hakları konusunda uzman olan Oxford mezunu Shaha Alirıza, Dünya Bankası’nda Irak’ın yeniden inşaası konusunda medya ile ilişkilerden sorumlu.

Washington Post ise, Wolfowitz-Alirıza çiftinin, ilişkileri hakkında konuşmayı reddettiğini, ancak ‘Ortadoğu’da demokrasinin yayılması’ arzusunu paylaştıklarını yazdı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle