Dünya Haberleri

DÜNYA

  Kolombiya'da kukuletalı insanlar barınağa saldırdı

  A.A.
  27.08.2009 - 09:40 | Son Güncelleme:

  Kolombiya'nın Narino eyaletindeki bir yerli barınağına saldırı düzenleyen, başlarına kukuleta geçirmiş üniformalı kişilerin, Awa kabilesine mensup 12 yerliyi öldürdüğü, 2'sini yaraladığı bildirildi.

  Yetkililer, 10 silahlı kişinin, Tumaco limanının yaklaşık 80 kilometre iç tarafında yer alan, 1500 kadar Awa yerlisinin yaşadığı Gran Rosario yerli barınağına yerel saatle 05.00'te saldırı düzenlediğini belirtti.

  Başlarına kukuleta geçirmiş üniformalı saldırganların, kokain ticaretinin çok yaygın olduğu bölgedeki 2 eve ateş açtıklarını kaydeden yetkililer, saldırıda ölenlerden 5'inin çocuk olduğunu söyledi.

  Konuya ilişkin açıklamada bulunan Narino Valisi Antonio Navarro, saldırıda hayatını kaybedenlerin tamamının akraba olduklarının belirlendiğini belirtti. Navarro, saldırıda 5 erkek, 2 kadın, 2 erkek çocuk, 2 kız çocuk ile 1 bebeğin öldüğünü, 10 yaşındaki bir erkek çocukla, 20 yaşındaki bir erkeğin ise kaçarak saldırıdan yaralı olarak kurtulmayı başardıklarını kaydetti.

  Eyalet savcısı Alvara Lara da, silahlı kişilerin "Baş Hemşire" olarak adlandırılan bir kadına sözde bir borçtan söz etmelerinin ardından etraftaki her şeye ateş açmaya başladıklarının öğrenildiğini söyledi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı