Dünya Haberleri

DÜNYA

  Kohl'ün eşi intihar etti

  Hürriyet Haber
  05.07.2001 - 00:00 | Son Güncelleme:


  Almanya'nın eski başbakanı Helmut Kohl'ün eşi Hannelore Kohl, Ludwigshafen kentindeki evinde ölü bulundu. Hannelore Kohl'ün intihar ettiği açıklandı.

  Helmut Kohl'ün Berlin'deki bürosundan yapılan açıklamada, Hannelore Kohl'ün, sağlık durumunu ümitsiz gördüğü için intihar ettiği bildirildi. Hannelore Kohl (68), 1993 yılında gördüğü bir penisilin tedavisi sonucu ışığa karşı hassaslaşmıştı. Hannelore Kohl, ışığa alerjisi nedeniyle oğlu Peter'in İstanbul'da yapılan düğününe de katılamamıştı.

  EŞİNE VE ÇOCUKLARINA MEKTUP BIRAKTI

  Almanya'nın eski Başbakanı Helmut Kohl'ün eşi Hannelore Kohl'ün, intiharından önce eşine ve çoçuklarına veda mektupları bıraktığı bildirildi. Hannelore Kohl'ün bu sabah Ludwigshafen'deki evinde ölü olarak bulunması, Almanya genelinde büyük üzüntü yarattı.

  Cumhurbaşkanı Johannes Rau, Kohl'e gönderdiği başsağlığı mesajında, Hannelore Kohl'ün 'çok etkileyici bir kişilik' olduğunu, herkesin saygısını kazandığını ifade etti. Başbakan Gerhard Schröder de, başsağlığı mesajında, Hannelore Kohl'ün ani ölümünden duyduğu üzüntüyü dile getirdi ve çalışmalarına büyük saygı duyduğunu kaydetti.

  Dağılan Sovyetler Birliği'nin son Devlet Başkanı olan Michail Gorbaçov da, Kohl'e gönderdiği başsağlığı mesajında, Hannelore Kohl'ü 'harika bir kadın' olarak niteleyerek, 'Helmut, senin acını, harika eşini tanıma şansına sahip olan herkes birlikte paylaşıyor' diye yazdı.

  Berlin Eyaleti Başbakanı Sosyal Demokrat Parti'li Klaus Wowereit, Hannelore Kohl'ün, Berlin için her zaman unutulmaz bir kadın olarak kalacağını, ''Berlin'in iyi bir dostu'' olarak insanlara her zaman cesaret verdiğini söyledi.

  Baden-Württemberg Eyaleti Başbakanı Erwin Teufel, Schleswig-Holstein Eyaleti Başbakanı Heide Simonis, Bavyera Eyaleti Başbakanı Edmund Stoiber ve eski Berlin Eyaleti Başbakanı Eberhard Diepgen ile çok sayıda politikacı da Kohl'e başsağlığı mesajları gönderdi.

  CESEDİ, KOHL'ÜN ŞOFÖRÜNÜN EŞİ TARAFINDAN BULUNDU

  Almanya'nın Ludwigshafen kentindeki evinde ölen eski Almanya Başbakanı Helmut Kohl'ün eşi Hannnelore Kohl'ün cesedinin, bu sabah Kohl'ün şoförünün eşi tarafından bulunduğu bildirildi.

  Kohl ailesinin yakın çevresinden edinilen bilgilere göre, Kohl'ün şoförünün eşi, Hannelore Kohl'ün evinde temizlik yaptığı için, kendisinde evin anahtarı bulunuyodu.

  Bu arada polis, Kohl ailesinin evinin önünde güvenlik barikatı oluşturdu ve sokağı trafiğe kapattı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı