Dünya Haberleri

DÜNYA

  Kocası satırla doğradı

  Hürriyet Haber
  18.10.2008 - 12:36 | Son Güncelleme:

  Terk ettiği eşi Facebook'ta 'bekarım' ilanı verdi diye kadını doğrayan adamın cezası belli oldu.

  İngiltere'de kıskanç koca, sosyal internet sitesi Facebook'taki medeni durumunu "bekar" olarak değiştirdiği için karısını öldürmek suçundan ömür boyu hapse mahkum edildi.

  Önce terk etti, sonra kıskandı ve satırla doğradı

  34 yaşındaki kamyon şoförü Wayne Forrester, karısıyla 15 yıllık beraberliğini bitirmeye karar verdikten sonra evden ayrıldı. Evden ayrıldıktan sonra 4 gün içinde karısı Emma'nın, Facebook'taki profiline "yeni erkeklerle tanışmak istediğini" belirten mesaj yazması ve medeni durumunu "bekar" olarak değiştirmesi üzerine kendini aşağılanmış hisseden koca, karısını bir gece uyurken bıçak ve satırla öldürdü.

  Eşinin ailesini telefonla arayıp kızgınlığını anlatmıştı

  Forrester, polise verdiği ifadede, karısının Facebook sayfasında yazdıklarını görünce annesini ve babasını telefonla arayarak kızlarının kendisini "bir aptal gibi gösterdiğini" söylediğini belirtti. Londra'nın güneyindeki Croydon'dan olan Forrester, telefondan sonra evine gittiği karısını yatağında bıçak ve satırla nasıl öldürdüğünü anlattı.

  "Facebook katili"nin cezası belli oldu

  Hakim Brian Barker, Forrester'ın bu eyleminin haklı yanı bulunmadığını belirterek, bunun trajik bir cinayet olduğunu bildirdi. Hakim, kıskanç kocayı, 14 yıldan az olmamak şartıyla ömür boyu hapse mahkum etti.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı