GeriDünya Kocamı camide zehirlediler
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kocamı camide zehirlediler

Londra’daki 7/7 saldırılarında metro istasyonunu havaya uçurarak biri Türk 27 kişiyi öldüren canlı bombanın İngiliz eşi, ‘Cemal’in aklını camilerde tanıdığı fanatikler çeldi’ dedi. Samantha, eşinin eyleminin kendisini tiksindirdiğini söyledi.

LONDRA’da 7 Temmuz tarihinde yapılan intihar saldırıları sırasında, King’s Cross Metro İstasyonu’nda üzerindeki bombaları patlatarak 27 kişinin ölümüne neden olan Jamaika asıllı İslamcı terörist Germaine (Cemal) Lindsay’in dul eşi Samantha Lewthwaite, eylemleri kınadı. Samantha, ‘Barış sever eşimi camilerde fikirleriyle zehirlediler. Çocuğumuzu öpüp veda etti ve King’s Cross’u uçurmaya gitti’ diye konuştu.

HİÇ ANLAYAMADIM

İngiliz Sun Gazetesi’ne konuşan Samantha, Cemal’in, geçen yılın sonlarına doğru, Londra’da radikallerin gittiği camilerde tanıştığı fanatikler tarafından aklının çelindiğini belirtti. Gazeteye beyaz çarşafıyla ve bebeğiyle poz veren Samantha Lewthwaite, şunları söyledi: ‘Masum İngiliz sivillerin Cemal tarafından öldürülmesini hiçbir zaman anlayamadım. Bu adamların, onun aklını çelmeleri ve zehirlemeleri korkunç bir şey. Eşim son zamanlarda o kadar değişmişti ki artık onu tanıyamıyordum.’

ÖFKEYLE İZLİYORDU

Samantha,
kendisi gibi sonradan Müslüman olan ve 19 yaşında korkunç bir terör eylemine imza atan eşi Lindsay’in, Irak, Filistin ve Bosna’da suçsuz Müslüman sivillerin öldürülmelerini TV’de izledikçe, öfkeden çılgına döndüğünü söyledi. Samantha, ‘Hep suçsuz insanların acı çektiğini söylerdi ve kendisini sorumlu hisseder, hep bir şeyler yapması gerektiğini dile getirirdi’ diye konuştu. Samantha son olarak, eşinin eylemlerinin kendisini tiksindirdiğini sözlerine ekledi.

Onun da katili

GEÇEN 7 Temmuz’da Londra’daki üç metro istasyonuyla bir otobüse intihar saldırısında bulunan El Kaide hücresinden İngiliz vatandaşı üç Pakistanlı ile bir Jamaikalı canlı bomba, 52 kişinin ölümüne, 700 kişinin de yaralanmasına yol açmıştı. Jamaikalı Germaine (Cemal) Lindsay’ın havaya uçurduğu King’s Cross Metro İstasyonu’nda bulunan Türk vatandaşı Gamze Günoral da yaşamını yitirmişti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle