Dünya Haberleri

DÜNYA

  KKTC'de tecavüz isyanı

  Ömer BİLGE/LEFKOŞA
  19.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  KKTC’de halk, 14 yaşındaki bir kızı kaçırarak ormanda tecavüz eden iki sanığa linç girişiminde bulundu. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde birinci gündem maddesine oturan tecavüz, geçen hafta cumartesi gecesi Akdoğan Köyü yakınlarında meydana geldi. 14 yaşındaki S.Ö., gece yarısı arkadaşlarıyla piknik alanında konuşurken Kudret Çelebi (30) ve Erkut Latif (25), genç kızı evine götürmek bahanesiyle araçlarına aldı.

  ANLATIRSAN ÖLDÜRÜRÜZ

  Genç kızı ormanlık araziye götüren iki kişi, S.Ö.’ye defalarca tecavüz etti. Tecavüzcüler olayı anlatmaması için ölümle tehdit ettikleri genç kızı daha sonra yanında kaldığı dedesinin evine bıraktı. Ancak S.Ö.’nün olayı yakınlarına anlatmasıyla tecavüz ortaya çıktı ve polis, zanlıları kısa sürede yakaladı.

  İLK KEZ TEŞHİR

  Polis, sanıkların araçlarında bulunan saç ve kan örneklerini DNA tespiti amacıyla İstanbul’a gönderdi. Yapılan sorgularında iki zanlı, suçlarını itiraf etti. Sağlık kontrolü yapılan genç kızın defalarca tecavüze uğradığı açıklandı. Polis, bugüne kadar adli olaylarda sanıkların isimlerini açıklamıyordu, ancak bu defa tecavüz sanıklarını, açık isimlerini vererek teşhir etti.

  MÜEBBET HAPİS İSTEMİ

  Irza geçme, şiddet kullanarak doğaya aykırı cinsi münasebette bulunma, 13 yaşından büyük, 16 yaşından küçük kızlarla cinsi münasebette bulunma, ebeveynin rızası olamadan alıkoyma ve kaçırma, müstehcen darp ve adam kaçırma gibi suçlarla itham edilen sanıkların müebbet hapsi isteniyor.

  Vatandaş sokağa çıktı

  İki zanlı önceki gün Gazimagosa’da mahkemeye çıkartıldı. Mahkeme binası önüne toplanan mağdur S.Ö.’nün yakınları ve çevre köylerden halk, sanıklara linç girişiminde bulundu. Polis mahkeme binası önünde yoğun güvenlik önlemleri alırken, savcılık sanıkların en ağır cezayla çarptırılmasını istedi. Mahkeme hákimi, soruşturmanın tamamlanması amacıyla sanıklar hakkında 8 günlük ek tutukluluk kararı verdi.
  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı