GeriDünya Kızını işkenceyle öldürdü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  19
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kızını işkenceyle öldürdü

Kızını işkenceyle öldürdü
refid:13235881 ilişkili resim dosyası

İngiltere'de Türk baba 15 yaşındaki kızını işkenceyle öldürdü. Cezası belli oldu.

Londra'nın doğusunda Woodford Green'de, 10 yıl önce kayıplara karışan 15 yaşındaki kızı Tülay Gören'i işkenceyle öldürdüğü iddiasıyla yargılanan baba Mehmet Gören, çıkarıldığı mahkemede, ‘ömür boyu hapis’ cezasına çarptırıldı.

İngiliz televizyonları, kararı mahkeme binası önünden yaptıkları canlı yayınlarla duyurdu. Kararın açıklanmasından sonra mahkeme önünde basın açıklaması yapan İngiliz polis yetkilisi, “Tülay Gören davası sona erdi, adalet yerini buldu” dedi.

SUÇ ALETİ: İP VE BALTA

Polis, mahkeme kararının hemen ardından baba Mehmet Gören'in, öz kızına işkence yaparken kullandığı ip, suç aleti balta ve olay yerinin fotoğraflarını basına verdi.

MEZHEP CİNAYETİNE KURBAN GİTMİŞ

10 yıl önce kayıplara karışan ve bir daha kendisinden haber alınamayan 15 yaşındaki Türk kızı Tülay Gören'i, Alevi inancına mensup olan babası ve iki kardeşinin, sünni mezhebinden bir erkekle arkadaşlık kurması nedeniyle öldürdüğü ortaya çıkmıştı.

İngiliz polisi, konuyla ilgili olarak 42 yaşındaki baba Mehmet Gören ve onun kardeşleri 55 yaşındaki Ali Gören ile Cuma Gören'i cinayet şüphesiyle gözaltına almıştı. Baba ve kardeşlerin tutuklu olarak yargılanmalarına devam ediliyordu.

Bir süredir tutuklu bulunan siyasi mülteci Mehmet Gören ve kardeşleri, bugün İngiliz Ağır Ceza Mahkemesi’nde (Old Bailey) cinayet suçlamasıyla yeniden hakim karşısına çıkarıldı.

EN AZ 20 YIL YATACAK

Old Bailey'de görülen davanın bugünkü duruşmasında, baba Mehmet Gören, öz kızını öldürmekten suçlu bulundu ve ‘ömür boyu hapis’ cezasına çarptırıldı. Mehmet Gören'in en az 20 yıl hapis yatacağı belirtildi.

Duruşma hakimi, cinayete yardım etmek suçlamasıyla yargılanan amca Ali Gören ile Cuma Gören'in ise suçsuz olduklarına karar verdi.

CESEDİ HALA BULUNAMADI

En son 7 Ocak 1999'da sağ görülen Türk kızı Tülay'ın, o gün birileriyle konuştuğu ve bir daha da kendisinden haber alınamadığı belirtiliyor. 22 Ocak'ta ise ailesi, Woodford Green Polis Karakolu'na giderek kızları için kayıp ihbarında bulunmuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle