GeriDünya Kızı bileklerini kesince Türkiye’ye kaçırdı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  25
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kızı bileklerini kesince Türkiye’ye kaçırdı

Kızı bileklerini kesince Türkiye’ye kaçırdı

Almanya’nın Frankfurt kentinde koruma altındaki 12 yaşındaki kızları Selin Emine Alp’i Iğdır’a kaçıran Hatice-Yılmaz Alp çifti, haklarında tutuklama kararı çıkarılınca Alman hükümetinden af istedi.

OLAY, 1 Ocak 2016 günü Frankfurt’ta meydana geldi. Okuluna gitmeden önce yaşına uygun olmayan filmi televizyonda izlerken kendisini gören annesinin kızarak “Seni akşam babana söyleyeceğim” sözü üzerine okula giden Selin Emine Alp, öğretmenine, “Evime gitmek istemiyorum, babamdan korkuyorum” dedi. Öğretmeni bunun üzerine polisi arayarak durumu anlattı. Okula gelen polisler, Selin’i alıp yurda yerleştirdi ve aileyi de telefonla arayarak, “Siz çocuğunuza iyi bakamıyorsunuz, bundan sonra 18 yaşına kadar kızınıza devlet bakacak” dedi. Yılmaz ve Hatice Alp çifti hukuki süreç başlatarak davaya itiraz etmelerine rağmen çocuklarını alamadı.

Kızı bileklerini kesince Türkiye’ye kaçırdı

BİLEKLERİNİ KESTİ
Alman Hükümeti tarafından alıkonduktan sonra okula gönderilmeyen ve aradan geçen yaklaşık 2 yıl içerisinde ayda bir kere çocuklarını görebilen Alp çifti büyük bir üzüntü yaşarken, ailesinden uzak kalan kızları da iddiaya göre birkaç kez intihar girişiminde bulundu. Son olarak 30 Ağustos günü bileklerini kesen Selin Emine Alp, evlerine 5 kilometre uzaklıktaki bir klinikte tedavi altına alındı. Alman yöneticiler aileye kızlarını 2 saat görebileceklerini bildirdi. Hastaneye giden çift, kızlarını alarak kendilerine ait Alman plakalı otomobille Türkiye’ye kaçırdı. Kızını Türk topraklarına soktuğunda derin bir nefes alan Alp çifti memleketleri Iğdır’a gelerek bir otele yerleşti.
Haklarında tutuklama kararı çıkaran Alman Hükümeti’nden af isteyen baba, kızlarından ayrı yaşayamayacaklarını belirtti. 4 çocuk babası 41 yaşındaki Yılmaz Alp, şunları anlattı:

HER ŞEYİMİZİ BIRAKTIK
“29 yıldır Almanya’da yaşıyorum. Frankfurt’ta taksicilik yapıyorum. Avukat tuttuk, mahkemeye gittik ama sonuç alamadık. Büyük oğlum Yasin (17) Almanya’da kaldı, eşim Hateci ve çocuklarım Musa (14), Selin (12) ve Rojin (5) ile birlikte Iğdır’a geldik. Kimseye yük olmamak için otelde kalıyoruz. Alman hükümetinden isteğimiz bizi affetmeleri. Her şeyimizi orada bırakıp geldik. Biz geldikten sonra evime gitmişler, kapıyı çalmışlar. Açmadığımız için kapıyı kırarak içeri girmişler. Daha sonra eşim ve benim hakkında tutuklama kararı çıkarmışlar. Almanya’ya dönersen eşim ve beni hapise atacaklar. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan yardım bekliyoruz. Bize sahip çıksın.”
Türkçe bilmeyen kızları Selin ise, çok üzgün olduğunu söyledi. Selin, “Ailemden ayrı kalırsam kendimi öldürürüm” diye konuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle