Dünya Haberleri

DÜNYA

  Kısa kısa...

  Hürriyet Haber
  05.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Concorde'u düşürenDC-10 parçası mı

  25 Temmuz günü Paris Roissy'den kalkarken yere çakılan Concorde'un lastiğinin patlamasına, sonra da yakıt deposunun tutuşmasına ve 119 kişinin ölümüne sebep olan parçanın, aynı gün Paris-New York seferini yapan, Continental Airlines'ın DC-10 uçağına ait olduğu zannediliyor. Uzmanlar, ellerinde henüz kesin bulgu olmadığını, ancak sözkonusu DC-10'da benzer bir parçanın kopup düştüğünü açıkladılar.

  Norveç Prensi sevgilisi ile birlikte yaşayacak

  NORVEÇ'in veliaht prensi Haakon, Oslo'da tutacakları bir dairede sevgilisiyle evlilik dışı yaşamaya karar verdi. 28 yaşındaki prensin sevgilisi, kokain bulundurmaktan mahkum olmuş bir suçludan 3 yaşında bir oğlu olan 27 yaşında bir öğrenci. Dışişleri Bakanlığı'nda staj görmekte olan prensin bu kararı Norveçliler'i şaşırtmadı. Aynı zamanda bir Protestan papazı olan Başbakan Jens Stoltenberg ‘Prensin bu kararı bir evliliğin ilk adımıdır umarım’ demekle yetindi.

  Prezervatifli kahve müşteriyi patlattı

  İTALYA'nın Sperlonga kentinde, Korsan adlı bir kafenin patronu ekspresso kahvenin yanında bir de prezervatif vermeye başlayınca, satışlarda patlama yaşandı. Korsan'ın sahibi, basına yaptığı açıklamada ‘Özellikle genç müşteri sayımız arttı. Günde ortalama 150 tane prezervatifli kahve satıyoruz. En iyi iş yaptığımız gün pazar. Pazar akşamlarının ayrı bir yeri var demek ki!...’

  Swaziland başbakanı neden görevden alındı

  AFRİKA'nın küçük devleti Swaziland'ın kralı Mswati Başbakan Dibanisa Mavuso'yu ‘Kraliyet Sarayı’nın bahçesinde kaçak avlanma' suçuyla görevden aldı. Başbakan iki hafta önce, Kral'ın av sezonunu açarak ilk avını vurmasını beklemeden, Saray'ın bahçesinde üç impala öldürünce yakalanmış ve İhtiyarlar Mahkemesi tarafından üç inek verme cezasına çarptırımıştı. Swaziland Afrika'nın son gerçek krallıklarından birine sahip.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı