Dünya Haberleri

DÜNYA

  Kısa, kısa

  Hürriyet Haber
  29.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Hz. İsa suçlu bulundu

  Newman Üniversitesi Hukuk Profesörü Robert Beattie, derslerinde, öğrencilerinden oluşturduğu ‘‘jüri’’ ile mahkemeler düzenleyerek ünlü'' isimleri yargılıyor. Beattie'nin dersinde O.J. Simpson ‘‘suçsuz’’ bulunurken Hazreti İsa ‘‘suçlu’’ bulundu. Beattie'nin öğrencileri Hazreti İsa'yı ‘‘halkı Roma'ya karşı isyana teşvik’’ ettiği için suçlu buldu, ancak idam cezasına çarptırmadı. Öğrenciler, yakında Charles Manson hakkında yargıya varacaklar.

  Yardımsever sürücüye para cezası

  Grand Rapids'de, yol kenarında yaralı bir köpek gören ototmobil sürücüsü, yardımcı olmak için durdu. Kristi Mears'ın ardından olayı gören Bob Sullivan adındaki bir başka sürücü de aracını durdurarak yaralı hayvana yardım etmek istedi. Mears ve Sullivan, yaralı köpeği hastaneye götürmeye çalışırken, olay yerine gelen bir polis memuru yol kenarındaki şeritte park yapmanın yasak olduğu gerekçesiyle her iki sürücüye de 75 dolar ceza yazdı. Durumu öğrenen Hayvansevenler Cemiyeti, Emniyet Müdürlüğü aleyhinde dava açtı. Yargıç, cemiyeti haklı buldu ve para cezaları geri ödendi.

  Rahibin intikamı

  Amerikalı bir rahip, kızına kötü not veren bir öğretmenin çenesini kırdı. Boston'da yaşanan olayda, Rahip Dale Robinson, kızını matematikten bırakan öğretmeniyle konuşmak için Burke Lisesi'ne gitti. Dale Robinson'a öğretmenin meşgul olduğu belirtilince, öfkeli rahip adeta kudurdu. Olaya tanık olan Lise Müdürü, Robinson'un, öğretmen Antonia Centeio'nun peşinden koştuğunu ve iki kez şiddetli olarak yumrukladığını söyledi. Çenesi kırılan Centeio, polise başvurdu. Rahip Robinson hakkında dava açıldı.  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı