GeriDünya Kılıçdaroğlu’ndan gurbetçilere: Sandığa gidin
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kılıçdaroğlu’ndan gurbetçilere: Sandığa gidin

Kılıçdaroğlu’ndan gurbetçilere: Sandığa gidin

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 1 Kasım'da yapılacak 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi kampanyası çerçevesinde 23-27 Eylül günleri arasında gerçekleştireceği Avrupa Turu'na dün İsviçre'nin Bern kentinden başladı.

Bern'de bulunan Luxory Center Salonu'nda Türk vatandaşlarla bir araya gelen Kılıçdaroğlu'nun konuşması basına kapalı gerçekleşti ve yaklaşık yarım saat sürdü. Görüşme sonrası basın mensuplarına açıklama yapan Kılıçdaroğlu, "Avrupa'da 10 şehir gezeceğim. Vatandaşlarımızla buluşacağız. Onlara CHP'yi anlatacağım. Sandığa gitmelerini söyleyeceğim, demokrasiye katkı vermelerini anlatacağım" dedi.

Türkiye'nin sorunlarına yönelik CHP'nin çözümlerini aktaracağını dile getiren Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ayrıca resmi görüşmelerimiz olacak. O çerçevede de Türkiye'nin sorunları büyük bir olasılıkla gündeme gelecek. Ortadoğu konusu gündeme gelecek, mülteciler gündeme gelecek. Bu konuda CHP'nin tavrı tutumu konusunda bilgi vereceğim." Kılıçdaroğlu, İsviçre'de Türk vatandaşlarla bir araya geldikten sonra, Fransa'nın Strasbourg kentine gitti.
Kurban Bayramı'nı da Avrupa'daki vatandaşlarla kutlayacak olan Kılıçdaroğlu'nun Avrupa turu, 27 Eylül'de Avusturya'nın başkenti Viyana'daki programla sona erecek.

Kılıçdaroğlu'na İsviçre, Fransa, Belçika, Hollanda, Almanya ve Avusturya’yı kapsayan gezisi boyunca CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Tekin Bingöl, CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer eşlik ediyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle