Dünya Haberleri

DÜNYA

  Kiev'de güvenlik alarmı!

  Hürriyet Haber
  27.06.2017 - 09:51 | Son Güncelleme:

  Ukrayna'nın başkenti Kiev'de seyreden bir araca yerleştirilmiş bomba infilak etti. Ukrayna basınında yer alan haberlere göre, patlayan aracın içinde Ukrayna Savunma Bakanlığı'nda görevli Albay Maksim Shapoval bulunuyordu. Olayın bir terör saldırısı gibi değerlendirildiği belirtilirken, en güçlü ihtimalin suikast olduğu ifade ediliyor. Ölen üst düzey yetkilinin Rusya'nın Ukrayna'daki faaliyetlerine karşı aktif olarak görev aldığı belirtilirken, Ukrayna basının 'suikastın Rusya tarafından' yapıldığı ihitimalini dile getirdi.

  Ukrayna basınına göre Kiev’deki patlamada hayatını kaybeden kişinin kimliği belli oldu. “Strana” gazetesinin verdiği bilgilere göre hayatını kaybeden kişi Savunma Bakanlığı’nın istihbarat kısmında çalışan Albay Maksim Shapoval olduğu belirtildi. Shapoval’ın kimlik kartının olay yerinde bulunmasıyla kimliği tespit edilebildiği aktarıldı. 

  "TERÖR SALDIRISI"

  Ukrayna İçişleri Bakanlığı basın sözcüsü Artem Shevchenko’nun yaptığı açıklamaya göre olay “terör saldırısı” olarak nitelendirildi ve gerekli soruşturmaları askeri savcılık yürütecek. Buna ek olarak aracın patlamasına bir düzeneğin sebep olduğunu fakat daha detayların bilinmediğini ekledi.

  Kievde güvenlik alarmı

  Patlamanın gerçekleştiği belirtilen bölgeden ilk görüntüler...

   

  Etiketler: Kiev , Ukrayna , Patlama
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı