GeriDünya Kıbrıs'ta iki lider 7 Mayıs'ta görüşecek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kıbrıs'ta iki lider 7 Mayıs'ta görüşecek

KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ile Kıbrıs Rum yönetimi lideri Dimitris Hristofyas, 7 mayıs çarşamba günü, Türk ve Rum siyasi partilerinin resepsiyonunda bir araya gelecek.

Slovakya'nın güney Lefkoşa Büyükelçiliğinden yapılan açıklamada, KKTC Cumhurbaşkanı Talat ile Rum yönetimi lideri Hristofyas'ın, bazı Kıbrıslı Türk ve Rum siyasi partilerinin evsahipliğini yapacağı resepsiyona katılacağı duyuruldu.

Slovakya Büyükelçiliği tarafından organize edilen resepsiyon, çarşamba akşamı saat 19:00'da Lefkoşa ara bölgedeki Ledra Palas Otelde düzenlenecek.

Resepsiyon öncesinde basının görüntü almasına imkan verileceği belirtildi. Talat ve Hristosfyas, 21 martta Lefkoşa ara bölgede buluşmuş, Kıbrıs sorununun çözümüne yönelik kapsamlı müzakerelere hazırlık amacıyla teknik komite ve çalışma gruplarının kurulmasına ve haziran ayında da kapsamlı müzakerelere başlamaya karar vermişti.

21 mart mutabakatı uyarınca, 6 çalışma grubu, 7 teknik komite oluşturuldu ve çalışmalara başladı. Çalışmalarında ikinci haftayı geride bırakan, çalışma grupları Kıbrıs sorununun esasına ilişkin konuları, teknik komiteler de gündelik konuları ele alıyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle