GeriDünya 'Kendi ihtiyacından' yola çıktı, erkeklere ikinci eş bulma sitesi kurdu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Kendi ihtiyacından' yola çıktı, erkeklere ikinci eş bulma sitesi kurdu

'Kendi ihtiyacından' yola çıktı, erkeklere ikinci eş bulma sitesi kurdu

İngiltere'de erkekler için ikinci eş bulma sitesi kuran Azad Chaiwala, sitesinin kadınlara da fayda sağladığını söylüyor.

Çok eşli evlilikler İngiltere'de yasal değil, ancak bu uygulamanın yasal olduğu ülkelerde yapılması durumunda İngiltere'de de tanınıyor. Ayrıca İngiltere'de kayıt dışı dini nikah yapmayı yasaklayan bir yasa da yok.

BBC'ye konuşan Chaiwala, "İkinci bulma sitesi kendi ihtiyaçlarımdan ortaya çıktı, benim durumumda bulunan başka kişilerin de olabileceğini düşündüm" diyor.

Chaiwala, "Bunun daha aldatıcı yolları da var, metres, fuhuş gibi ve bunlar iyi ilişkiler değil. Benim sitemde bunu daha onurlu bir şekilde yapmak mümkün" diye konuşuyor.

Sitesine 100 bin kişinin üye olduğunu, erkeklerin kadınlara oranının üçe bir olduğunu söyleyen Chaiwala, bunun yalnızca erkeklere hizmet eden bir site olmadığını savunuyor:

"Bir elin nesi var, iki elin sesi var; bir erkek bunu tek başına yapamaz. "O kadar çok başarılı evliliğe vesile olduk ki; kadınlar artık buraya kendileri üye olmak istiyor. Bu tür bir ilişkiyi kendileri tercih ediyorlar." Prof. Thom Brooks yalnızca erkeklerin çok eşli oldukları evlilikleri eşitliğin önünde bir engel olarak tarif ediyor
Chaiwala, ana fikrin "daha büyük ve daha iyi aileler" kurmak olduğunu öne sürse de herkes kendisiyle hemfikir değil.

Durham Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tom Brooks, yalnızca erkeklerin tek eşli olduğu evliliklerde kocanın birden fazla eş seçtiğini ve aileye girecek kişilerin kim olacağı konusunda tek karar vericinin erkek olduğunu söylüyor: "İngiltere'nin daha fazla eşitlik için çabaladığı, cinsiyet eşitliği için adımlar atmaya çalıştığı bir dönemde böyle bir şeyin bir engel yaratacağını düşünüyorum."

'YALNIZCA ALMAK İÇİN DEĞİL, VERMEK İÇİN YAPIYORUM'

Siteye üye olan ve soyadını paylaşmak istemeyen Tarik adlı bir adam, sitedeki deneyimini şöyle anlatıyor:
"Sitede çok fazla yaşlı, boşanmış ya da çocuğu olan boşanmış kadın gördüm ve kimse onlara ilgi göstermiyor.
"Eğer bir eşten daha fazlasını idare etmeyi başarabilirsem bu imkanı kullanmak isterim diye düşündüm.
"Yalnızca almak için değil, aynı zamanda vermek için yapıyorum bunu."


Yorumları Göster
Yorumları Gizle