GeriDünya Kemal bebek Berlin’i seçti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kemal bebek Berlin’i seçti

Kemal bebek Berlin’i seçti

Akraba ziyareti için İzmir’den Berlin’e gelen altı aylık hamile Pınar Yenerer erken doğum yaptı. Özel bakıma alınan ve en az üç ay hastanede kalması istenen bebek için yaklaşık 80 bin Euro (yaklaşık 250 bin TL) gerekiyor.

İzmirli Pınar (31) ve Önder Yenerer (31) çifti mart ayı başında İtalya’ya gitti. İki gün kaldıktan sonra bu kez akrabalarını ziyaret için iki günlüğüne Berlin’e geçtiler. Altı aylık hamile Pınar Yenerer aniden sancılanınca Charite Hastanesi’ne kaldırıldı. Pınar Yenerer (31) sezaryenle 1 kilo 20 gram ağırlığında bir erkek bebek dünyaya getirdi. Kemal adı verilen bebek hastanede özel bakıma alındı.

Pınar ve Önder Yenerer çiftinin yurtdışı sigortalarında doğum ve yeni doğan bakımı hizmeti bulunmadığı, Türkiye’deki sigorta sürelerinin de yurtdışında oluşan sağlık maliyetlerini karşılamadığı belirtildi.

EN PAHALI BEBEK

Türkiye’ye geri dönen Önder Yenerer, “Hastanenin muhasebe yetkilileri bizimle görüştü. Bebeğimiz üç ay hastanede tedavi görürse yaklaşık 80 bin Euro’luk bir fatura çıkacağı tahmin ediliyor. Bu kadar yüksek faturayı nasıl ödeyeceğiz onu düşünüyoruz” dedi. Alman Bild gazetesi, dün Kemal bebeğin hikâyesini ‘Berlin’in en pahalı bebeği’ başlığıyla haberleştirdi.

KUVÖZDE BAKILIYOR

Bebeğinin başucundan ayrılmayan Pınar Yenerer, “İç organları gelişimini tamamlamadığı için özellikle ciğerinde problemler var. Bunun için üniteye bağlı. Doktorlar sağlığının hızla iyileştiğini söylüyor. Şu anda 1 kilo 500 gramı geçti” diyor. Mühendis baba Önder Yenerer Türkiye-Almanya hattında gidip geliyor.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle