GeriDünya ‘Kaybedersek şiddet başlar’
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘Kaybedersek şiddet başlar’

‘Kaybedersek şiddet başlar’

NEW York Times gazetesi (NYT), ABD Başkanı Donald Trump’ın geçen pazartesi Evanjelist liderlerle gerçekleştirdiği toplantıya ait bir ses kaydını yayınladı.

6 Kasım’daki ara seçimlerde Cumhuriyetçi Parti’nin Kongre’de kontrolü elinde tutamaması durumunda ‘şiddet’ uyarısı yapan Trump, “Her şeyi kaybetmeye bir seçim uzaksınız” diye konuşuyor. Evanjelistlerin ‘muazzam’ bir güce sahip olduğuna dikkat çeken Trump, nüfuzlarını herkesin kendilerine oy vermesi için kullanmalarını istiyor ve ekliyor: “Eğer Cumhuriyetçiler Kongre’yi kaybederse, (Demokratlar) her şeyi hemen sonlandırırlar.”

‘HER ŞEYİ DEVİRECEKLER’

ABD Başkanı, “Küçük bir şey, değil mi: Mutlu Noeller! ‘Mutlu Noeller’ bile diyemeyeceksiniz” diyerek muhafazakâr din adamlarını uyardı.
Trump kayıtta sözlerini şöyle sürdürdü: “Bizim yaptığımız her şeyi devirecekler ve bunu hızlı ve şiddetli bir biçimde yapacaklar. Şiddetli bir biçimde. Burada şiddet var. Antifa’ya (Anti-faşist hareket) baktığınızda ve bu gruplardan bazılarına baktığınızda şiddet dolu insanlar görüyorsunuz.”

GECE 01.00’DE TWITTER’DAN ÇİN’İ SUÇLADI

ABD Başkanı Trump, Twitter hesabından yaptığı paylaşımları da sürdürdü. Yerel saatle gece 01.00’de attığı tweet’te Trump, hiçbir kanıt göstermeden, Çin’i 2016 başkanlık seçiminde rakibi Demokrat aday Hillary Clinton’ın e-posta hesabına yasadışı yollarla girmekle suçladı. Trump mesajında şu ifadelere yer verdi: “Hillary Clinton’ın, çoğu gizli bilgi olan e-postaları Çin tarafından (yasadışı olarak) ele geçirilmiş. Artık bundan sonraki adım Federal Soruşturma Bürosu’na (FBI) ve Adalet Bakanlığı’na (DOJ) düşüyor, yoksa bu kurumların şimdiye kadar yaptıkları hatalardan sonra... hiçbir inandırıcılıkları kalmayacak.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle