GeriDünya Katliamcı binbaşı Suudi projesi mi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Katliamcı binbaşı Suudi projesi mi

Katliamcı binbaşı Suudi projesi mi
refid:12954984 ilişkili resim dosyası

Harvard Üniversitesi uzmanı ve Küresel Güvenliğin Analizi Enstitüsü (IAGS) Direktörü Gal Luft, hazırladığı son raporda, Birinci Körfez Savaşı sırasında yarım milyon Amerikan askerine ev sahipliği yapan Suudi Arabistan’ın bir “İslamlaştırma kampanyası” başlattığını yazdı.

Eski bir İsrail istihbarat subayı olan Gal Luft’un raporuna göre, geçmişte bazı Amerikalı subaylar 30 bin dolar alarak Müslüman oldular. Luft, bu askeri personelin çoğu şimdi sivil olsa da, “tohumların ekildiğini ve ABD ordusu içinde silah arkadaşları için tehdit oluşturan radikallerin yaratıldığını” ileri sürdü.

Prens Halid övünüyor

Eski Amerikalı subaylar ile konuştuğunu belirten Gal Luft, Suudi kampanyasının çok iyi yönetildiğini ve finanse edildiğini kaydetti. Luft, aynı dönemde, şimdi Savunma Bakan Yardımcısı olan Prens Halid Bin Sultan’ın 2000 Amerikalı askeri Müslüman yapmakla övündüğünü yazdı.

Dünyanın en büyük askeri üssü olan Teksas’taki Ford Hood’da 13 askerin Filistin asıllı Binbaşı Nidal Malik Hasan tarafından 5 Kasım’da öldürülmesine de değinen Luft, bu katliamı “İslami saldırı” olarak nitelerken, Birinci Körfez Savaşı’ndan beri tüm askeri kayıtların incelenmesini istedi.

Her subaya 30.000 dolar

Fort Hood katliamının yankıları sürerken, Suudi Arabistan’ın milyonlarca dolar harcayarak Amerikalı subayları “radikal Müslüman yapma programı” uyguladığı iddia edildi.

İnce ayrıntı

Obama, Fort Hood katliamı hakkında açılan Kongre soruşturmasının durdurulmasını istedi.Cumhuriyetçiler, “Beyaz Saray’ın birşeyler sakladığını” öne sürüyor.

Guantanamo’dan Obama’nın memleketine

ABD Yönetimi, Küba’daki Guantanamo üssünde tutulan yabancı terör zanlılarının bir kısmını, Başkan Barack Obama’nın memleketi Illinois’deki bir cezaevine nakletmeyi planlıyor. Chicago şehrinin 240 km batısındaki yüksek güvenlikli Thomson Cezaevi, Guantanamo mahkumları için hazırlanmaya başladı. Bu cezaevi büyük ölçüde boş. Cumhuriyetçiler ise “El Kaide saldırı düzenleyebilir. Illinois halkının hayatı tehlikeye atılıyor” diyerek tepki gösterdiler.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle