GeriDünya Katliam emrini Silvio mu verdi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Katliam emrini Silvio mu verdi

Katliam emrini Silvio mu verdi
refid:13065100 ilişkili resim dosyası

İtalyan basını, Başbakan Silvio Berlusconi aleyhine yeni bir soruşturma açılacağını öne sürdü. Bu kez konu seks skandalları veya yolsuzluk değil, 1993’teki mafya katliamları...

Pişmanlık duyarak itirafçı olan eski mafya mensuplarından Giovanni Ciaramitaro’ya göre, 1993’te Floransa, Milano ve Roma’da mafyanın giriştiği katliamların emrini, Silvio Berlusconi verdi. O dönemde henüz siyasete atılmamış olan işadamının mafya babaları ile dirsek temasında olduğu ve ülkede karışıklık çıkması için çalıştığı iddia ediliyor.

Bombalı eylemlerden ilki 26 Mayıs 1993’te Floransa’da 5 can almış, ikincisi 26 Temmuz’da Milano’da yine 5 ölüme neden olmuştu. Ayrıca iki yıl içinde bu şehirlerde ve başkentte çeşitli bombalı eylemler yapılmıştı.
Sağcı Libero Gazetesi, Floransa, Palermo ve Caltanisetta savcılarının Berlusconi’yi resmen suçlamaya hazırlandığını öne sürdü. Floransa Başsavcısı Giuseppe Quattrocchi ise mafya katliamları ile ilgili soruşturmanın devam ettiğini ve henüz herhangi bir suç duyurusunda bulunulmadığını açıkladı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle