Dünya Haberleri

DÜNYA

  Karayılan'dan açılım için Öcalan şartı

  hurriyet.com.tr
  05.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kandil Dağı’nda saklanan PKK’nın elebaşlarından Murat Karayılan, "Demokratik Açılım" sürecinde ilerleme yaşanması için Türkiye'nin Abdullah Öcalan'la diyalog kurması gerektiğini söyledi. Röportaj esnasında objektiflere takılan Karayılan'ın ayağındaki pahalı ve ünlü bir markaya ait spor ayakkabılar dikkat çekti.

  İŞTE KARAYILAN'LA DİĞER TERÖRİSTLER ARASINDAKİ AYAKKABI FARKI

   

  Uluslararası AFP haber ajansına konuşan Karayılan, Türk hükümetinin reform vaadini “komedi” olarak niteledi ve Ankara’nın hem Kürtleri hem de uluslararası kamuoyunu kandırdığını söyledi. 

   

  Karayılan terör sonunu çözmek için Türkiye tarafından atılan adımların “tam bir şov olduğunu” söylerken, “mantalitenin aynı kaldığını” belirtti.    

   

  Türkiye’nin PKK’ya yönelik askeri operasyonlarına son vermesi gerektiğini söyleyen Karayılan, terörist başı Abdullah Öcalan’ın da serbest bırakılmasını talep etti.

   

  Karayılan, "Öcalan’la diyalog başlarsa, süreç de ilerleyecek” dedi.

   

  Ancak Karayılan, diğer PKK liderlerinin veya Demokratik Toplum Partisi’nin de alternatif muhataplar olabileceğini söyledi.

   

  Türk hükümetiyle gizli görüşmeler gerçekleştirmediklerini söyleyen Karayılan, Ankara diyaloga girmeyi reddederse terör eylemlerine devam edeceklerini vurguladı.

   

  Karayılan, “Kürt halkı bizimle ve Kuzey Irak’taki dağlardan on yıllarca mücadelemizi sürdürebiliriz” dedi.

   

  AYAKKABI FARKI

  Kandil Dağı'nda gerçekleşen röportaj esnasında AFP muhabiri tarafından çekilen fotoğraflarda Karayılan'ın giydiği ayakkabılar dikkat çekti.

   

  Fotoğraflarda terörist başının pahalı bir markaya ait spor ayakkabılar giydiği görülürken, diğer örgüt üyelerinin ayaklarında ucuz Mekap marka ayakkabılar bulunuyor.

   

   

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı