GeriDünya ‘Kapatın o lanet deliği’
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘Kapatın o lanet deliği’

‘Kapatın o lanet deliği’
refid:14850187 ilişkili resim dosyası

ABD Başkanı Barack Obama’nın korktuğu başına geliyor. Katrina Kasırgası’na yetersiz tepki vermekle suçlanan Bush Yönetimi’nin ardından bu kez Obama halkın “felaket tepkisi” ile karşı karşıya.

Meksika Körfezi’ndeki “Deepwater Horizon” petrol platformunun 20 Nisan’da çıkan yangınla birlikte batmasından sonra okyanusta oluşan petrol sızıntısı kesilemedi.

Obama, kuyunun sahibi BP şirketi üstünde baskı kurduğunu halka göstermek için herşeyi yapıyor. Obama’nın Reuters’e dün konuşan yardımcıları, Başkan’ın, “Kapatın şu lanet deliği” dediğini aktardılar. Obama’nın kriz sürerken memleketi Chicago’ya tatile gideceğini açıklaması tepki çekti. Ancak Louisiana’ya da gidip çalışmaları denetleyeceği bildirilen Obama dün “Bu delik kapatılana kadar bize rahat yok” açıklaması yaptı.

Deliği çamurla kapatacaklar

Petrol devi BP’nin yönetimi, son çare olarak görülen yöntemi devreye sokmak için dün olağanüstü toplandı. 1.500 metre derinlikteki kuyuyu yoğun çamur ve çimentoyla doldurarak “öldürmeyi” öngören yöntemin uygulamasına dün başlandı. Yöntemin başarı şansı yüzde 60-70 olarak görülüyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle