Dünya Haberleri

DÜNYA

  Kanserli çocuklar için bisiklet süren cumhurbaşkanı

  A.A.
  12.08.2009 - 14:32 | Son Güncelleme:

  Almanya Cumhurbaşkanı Horst Köhler, kanser hastası çocuklara bağış sağlamak amacıyla her yıl geleneksel olarak düzenlenen “Ümit Turu”nun (Tour der Hoffnung) bugünkü ilk etabına katılarak 20 kilometre boyunca bisiklet sürmeye başladı.

  Cumhurbaşkanı Köhler'in yaklaşık 240 bisikletliyle birlikte, toplam 41 kilometre olan ilk etabın 20 kilometresi boyunca bisiklet süreceği bildirildi.

  Giessen kentinden yola çıkarak Fernwald, Lich ve Pohlheim üzerinden Giessen'e dönecek bisikletliler, yol boyunca şirketlerden, yerel yönetimlerden ve vatandaşlardan kanser hastası çocuklar yararına bağış toplayacak.

  Köhler, “gerçekten iyi bir amaç için yapıldığını” belirttiği “Ümit Turu”na katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Tura katılan bisikletliler Pazar gününe dek Hessen eyaletinden Rheinland-Pfalz ve Kuzey Ren Vestfalya eyaletlerine kadar toplam 300 kilometre boyunca pedal çevirecek.

  Kanser araştırmacısı Prof. Fritz Lampert tarafından 1983 yılında başlatılan “Ümit Turu”na her yıl politikacılar, iş adamları, sporcular ve doktorlar katılıyor.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı