GeriDünya Kaliforniya'da Türk ailesi ölü bulundu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  31
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kaliforniya'da Türk ailesi ölü bulundu

Kaliforniya'da Türk ailesi ölü bulundu
refid:9040206 ilişkili resim dosyası

ABD'nin California eyaletinde yaşayan Üçar ailesinin 5 ferdi evlerinde ölü bulundu. Saldırı ya da şiddet izi bulunmayan toplu ölüm esrarını koruyor. Vurularak öldürüldükleri tahmin ediliyor. Ama cinayet nedeni hala muamma...

Şerif Sözcüsü Erin Giudice, cesetleri çürümüş halde bulunan kişilerin Manas Uçar (58), karısı Margrit Uçar (49), ikiz kızları Grace ve Margo (21) ile Margrit'in annesi Fransuhi Kesisoğlu (72) olduğunu açıkladı.

Manas ve Margrit Uçar'ın Türkiye'den ABD'ye göçtüğü, Kesisoğlu'nun da resmi oturma izni olduğu kaydedildi.

Komşularının ve akrabalarının merak etmesi sonucu, şerif yardımcılarının son iki haftada Uçar ailesinin evini iki defa ziyaret ettiği, ancak tatilde oldukları görünümü veren kapalı kapılar ve çekilmiş perdeler nedeniyle şüphe uyandıran bir durumun görülmediği belirtildi.

Akrabalarından iki kişinin pazar günü camı kırarak eve girdikleri ve aile üyelerinin çürümüş cesetlerini buldukları kaydedildi. Polis, aile üyelerinin iki ya da üç hafta önce öldüğünü tahmin ediyor.

Yetkililerin pazar günü bulunan cesetleri ancak salı günü teşhis edebildikleri, ancak pazartesi günü başlayan otopsi işlemlerinin henüz sürdüğü ifade edildi.

Cesetlerin yanında iki silah bulundu

Manas ve Margrit Uçar'ın cesetlerinin yanında 2 silah bulunduğu, silahlardan birinin Margrit'in üstüne kayıtlı olduğu, ayrıca Manas Uçar'da kurşun yarası bulunduğu belirtildi. Şerif sözcüsü, olayın intihar ya da cinayet olabileceğini söyledi.

Manas Uçar'ın 1970'li yıllarda ABD'ye makine mühendisliği ile ilgili master ve doktora yapmak üzere geldiği, doktorasını tamamlamasının ardından üniversitede görev aldığı, daha sonra iş hayatına geçtiği belirtiliyor. Yine Türkiye'den gelen 1987 yılında ABD vatandaşı olan eşi Margrit'in de bir mücevher mağazasının bulunduğu kaydediliyor.

Ailenin kızları Margo ve Grace Uçar'ın ise California Üniversitesi Fen Fakültesi'nde biyoloji bölümünde eğitim gördükleri belirtildi.

   


Yorumları Göster
Yorumları Gizle