GeriDünya Kahraman Şerif'i seyret
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kahraman Şerif'i seyret

ABD Başkanı Bill Clinton, halefi George W. Bush'a köleliğe son veren ABD Başkanı Abraham Lincoln'ün biyografisini okumasını ve Gary Cooper'in acemi bir şerifi canlandırdığı ‘High Noon’ (Kahraman Şerif) isimli kovboy filmini izlemesini tavsiye etti. Clinton, ‘O filmde Gary Cooper doğru olanı yapar. İnsanların onu terketmesine rağmen, büyük bir korku içinde olmasına rağmen, sert erkek pozlarına girmez. Ölesiye korku içindedir, ama doğru olanı da yapar’ dedi.

Başkan Clinton önceki akşam CBS televizyonuyla yaptığı söyleşide başkanlık dönemi ve gelecekle ilgili beklentileriyle ilgili soruları yanıtladı. Clinton özetle şu görüşleri dile getirdi.

Benim hatam değil

Başkan Yardımcısı Al Gore'un seçimi kaybettiği doğru değil. Kamuoyu yoklamaları, mümkün olsa yeniden seçileceğimi gösterdi. Al Gore'un kaybetmesinin benim kişisel hatalarımla ilgisi olamaz.

En iyi zamanım

Beyaz Saray'daki en iyi zamanım ekonomik programın bir oy farkıyla Kongre'den geçtiği gündü ve iyi zamanlarım çok oldu. Somali'de 18 Amerikan askerinin çetelerce öldürüldüğü gün ise en kötü gündü.

Monica'ya başarılar

Skandal, hayatımın üzüntü veren bir sayfası. Keşke kamuoyuna yansımasaydı. Ama geçti artık. Onun iyi, başarılı olmasını, iyi bir yaşam sürmesini dilerim.

Dinlenmek istiyorum

27 yıldır çılgın gibi çalışıyorum. Bugüne kadar para biriktiremedim, ailem için para kazanmalıyım. Önce biraz dinlenmek ve sade vatandaş olmak istiyorum.

Hillary'i seviyorum

Hillary ve Chelsea'yi çok seviyorum ve onlarla gurur duyuyorum. Al Gore, bu ülkenin en başarılı başkan yardımcısı, onsuz başarılı olamazdım.

Belki de talk-şovcu olurum

ABD Başkanı Bill Clinton anlaşılan Beyaz Saray'dan emekli olduktan sonra da spot ışıkları altında kalacak. NBC Televizyonu Başkan Bill Clinton'a talk-şov önerisi götürmeye hazırlandığını doğruladı.

CBS'in konuyla ilgili sorusunu yanıtlayan Başkan Clinton, ‘Sizler benden çok para kazanıyorsunuz, belki bu işe bir bakmalıyım’ dedi. Başkan Clinton, hem ABD, hem de insanlığa yararlı olacak çalışmalar yapmak istediğini belirtti, ‘kimsenin ayağına takılmak gibi bir düşüncem yok. İyi bir yurttaş olmaya çalışacağım’ dedi. NBC Sözcüsü Shirley Powell ise ‘NBC’de başlangıçta böyle bir fikir oluştu. Harry Thomason (televizyon yapımcısı ve Clinton'un arkadaşı) ile telefonda ön bir görüşme yaptık. Ancak bu aşamada bir fikirden başka birşey değil' dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle