GeriDünya Kahire Beymen yeniden hizmete açıldı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kahire Beymen yeniden hizmete açıldı

İki haftadan beri devam eden halk isyanının ardından yavaş yavaş normal hayata dönmeye başlayan Mısır'da, Beymen'in Kahire'deki mağazasının bugün itibarıyla yeniden açıldığı bildirildi.

Beymen'den yapılan yazılı açıklamada, “Mısır'da yaşanan son olaylar nedeniyle çalışmalarına yaklaşık 1 hafta ara veren Beymen'in Kahire'deki mağazası, ülkede hayatın kısmen normale dönmesiyle, bugün itibarıyla yeniden hizmet vermeye başlamıştır. Halen devam eden sokağa çıkma yasağı nedeniyle, Kahire Beymen mağazası bir süre için 10.00-17.00 saatleri arasında açık kalacaktır” denildi.

Mısır'da Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek'e karşı gerçekleştirilen protestoların sembolü olan Tahrir Meydanı'ndaki direniş sürerken, 18 milyonluk başkent Kahire’de protestoların başlamasından bu yana kaosun hakim olduğu kentte hükümet bir haftadır ilk kez, dün üç saatliğine de olsa bazı bankaların açılmasına izin verdi.

Bankalar önünde uzun kuyruklar oluşurken, bugün çok sayıda aracın yeniden yollara çıkması sonucu bilindik trafik çilesi de Kahire sokaklarına geri döndü.

Hükümet ile muhalefet arasında diyalog sürecinin başlamasına rağmen protesto gösterilerinin sürdüğü Mısır'da, sokağa çıkma yasağının saatleri de azaltıldı.

Devlet televizyonu, ülkede artık 20.00 ila 06.00 saatlerinde sokağa çıkma  yasağı uygulanacağını duyurdu.

Mısır'da ilk olarak 28 ocak tarihinde ilan edilen sokağa çıkma yasağı  cuma günü kısaltılarak, akşam 19.00 sabah 06.00 saatleri arasına çekilmişti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle