GeriDünya Kafesten kaçtı, bir çocuğu ısırdı kuduz teşhisi için öldürüldü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kafesten kaçtı, bir çocuğu ısırdı kuduz teşhisi için öldürüldü

ABD'de kafesinden kaçıp 7 yaşındaki bir kız çocuğuna saldıran Beyaz Sibirya Kaplanı kuduz olup olmadığının anlaşılabilmesi için infaz edildi.

AİLE AŞIYA KARŞI ÇIKTI

Minnesota Eyaleti'nin Rochester Kenti'ndeki özel bir hayvanat bahçesinin sakinlerinden olan Como geçen hafta pazar günü kafesinden kaçtı. Como, annesiyle birlikte kamuya açık olmayan bir binada bulunan Emily Hartman isimli 7 yaşındaki kızı ısırdı.

Bu durumda küçük kıza kuduz aşısı yapılması gerekti. Ancak Emily'nin anne ve babası Mary ve Tom Hartman, kızlarının aşıya negatif tepki verebileceğini öne sürerek, iğne yapılmasına karşı çıktı. Eyalet yasalarına göre Como'nun kuduz olup olmadığını anlamak için hayvanın beyninin incelenmesi gerekiyordu. Bu nedenle hayvanın öldürülüp, beyninden doku alınmasına karar verildi.

Hayvan sığınağının sahibi Ken Craft, nesli tükenmekte olan bu hayvanın kuduz olup olmadığının anlaşılması için başka bir yol bulunamadığı için üzgün olduğunu belirtti.

MAHKEME KARARIYLA

Ken Craft, Como'nun hasta olup olmadığının anlaşılması için başka yöntem bulunabilmesi için Temyiz Mahkemesi'ne başvurdu. Ancak mahkeme aksi yönde karar verdi.

Bunun üzerine Sibirya Kaplanı öldürüldü.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle