GeriDünya Kadının soyadı yok
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kadının soyadı yok

Hillary Clinton New York Eyaleti'nden Senatör adayı olduğunu resmen açıkladı. Amerikan siyasi tarihinde, eşi Beyaz Saray'da görev başındayken kamu hizmetine aday olduğunu ilan eden ‘ilk First Lady’nin dünkü basın toplantısında kocasının soyadı olan Clinton'ı kullanmadığı ve kampanyasını ‘Hillary’ adıyla başlattığı dikkati çekti.

RADİKAL SOLCU HİLLARY

Hillary Clinton, New York Eyalet Üniversitesi kampüsünde 2 bin taraftarı önünde yaptığı konuşmada, ‘Yeni bir New York’lu olabilirim, ama sizin sorunlarınızın yabancısı değilim' dedi. Aday olduğunu resmen açıkladığı sırada, eşi Başkan Clinton, kızı Chelsea, annesi Dorothy ve Demokrat Parti'nin önde gelen isimleri Hillary Clinton'ın arkasında yer aldılar ve Senatör adayını sık sık alkışladılar.

Bayan Clinton, senatörlük koltuğu için, çok büyük olasılıkla Cumhuriyetçi Parti'den New York kentinin sevilen Belediye Başkanı Rudy Giuliani ile yarışacak. Mafyayla mücadelesi ve New York'ta suç oranını inanılmaz düzeylere indirmesiyle ünlenen Giuliani, Bayan Clinton'ı radikal bir solcu olmakla suçluyor.

Son kamuoyu yoklamaları, Rudy Giuliani'nin, % 45 oy oranıyla Bayan Clinton'ın 3 puan önünde bulunduğunu gösteriyor.

Hillary Clinton'ın New York'tan Senatör aday olduğunu resmen ilan ettiği toplantıda Billy Joel'ın ‘mastürbasyonlu’ şarkısının çalınması rezalet yarattı.

ŞARKI ŞOKU

Bayan Clinton sahneye çıkmadan önce çoğu gençlerden oluşan 2 bin kişilik kalabalık için şarkılar çalındı. CNN ve C-SPAN kanalları naklen yayın yaparken, Billy Joel'in ‘Captain Jack’ adlı şarkısı spor salonunun her yerinden duyulmaya başladı. Joel, 'Kardeşin seni yalnız bıraktı, sevgilisiyle buluşmaya gitti. Şimdi evde tek başınasın ve mastürbasyon yapıyorsun' diyordu. Bayan Clinton'ın en yakın dostu ve eski basın sözcüsü Neel Lattimore, ‘Aman Tanrım neden bu şarkıyı çalıyorlar’ diyerek sahnenin arkasına koştu. Billy Joel'in şarkısı çok kısa bir süre daha devam ettikten sonra kesildi. Bayan Clinton'ın, Joel'in şarkısının çaldığından haberi olmadığı belirtildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle