GeriDünya Kaddafi'den ilginç iddia: Obama bir Müslüman
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kaddafi'den ilginç iddia: Obama bir Müslüman

ABD'nin Libya'ya 1986’da düzenlediği hava saldırısının yıl dönümünde konuşan Muamer Kaddafi, “Seçim kampanyasında çok sayıda Arap ve Afrikalı bağışçısı bulunan Senator Obama, Kenya asıllı ve İslami eğitim veren okullarda yetişmiş birisidir” dedi.

Kaddafi yaptığı konuşmada ABD'de seçimlerin yapılacağını, Endonezya'da İslami bir okulda eğitim gören Kenya kökenli siyahi Obama'nın adaylığını koyduğini belirterek, “Tüm Arap ve İslam dünyası bu adamı alkışlıyor. Kardeşim Obama için dua ediyorum. Umarım bu adam Afrikalı ve Müslüman kimliği ile gurur duymasını bilir, ABD’nin iyi yola dönmesini sağlar” dedi.

NBC televizyonuna katıldığı bir programdan sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Colin Powell, “Obama Müslüman değil, bir Hıristiyan. Daima da Hristiyan oldu. Ama diyelim ki Müslüman. Bu ülkede Müslüman olmak yanlış bir şey mi? Cevap; hayır. ABD öyle bir yer olamaz. 7 yaşında Müslüman bir Amerikalı çocuğun bir gün ABD başkanı olabileceğine inanmasında yanlış bir şey var mı? Kaldı ki, kendi partimin üst düzey üyelerinin Obama için (O bir Müslüman ve teröristlerle bağlantılandırılmalı) dediğini duydum. Bu, ABD olamaz” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle