Dünya Kaçırıldı 18 yıl tecavüz edildi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  105
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kaçırıldı 18 yıl tecavüz edildi

Kaçırıldı 18 yıl tecavüz edildi

ABD'de kaçırıldığında 11 yaşında olan kız 18 yıl sonra ortaya çıktı. Talihsiz kızın sapık tecavüzcüsünden iki tane de çocuğu oldu. Karısı da kızı kaçıran adama yardım ettiği gerekçesiyle gözaltına alındı çünkü sapık küçük kızı 18 yıl boyunca evinin arkasında bir bodrumda saklı tuttu.

ABD SAPIK TECAVÜZCÜYÜ KONUŞUYOR 

ABD'de 1991'de 11 yaşındayken kaçırılan, 18 yıl hapis hayatı yaşayan Jaycee Lee Dugard'ın, saldırganın tecavüzleri sonucu iki de çocuk doğurduğu ortaya çıktı.   

Dugard'ın kaçırıldıktan 18 yıl sonra ortaya çıkmasıyla ilgili soruşturmayı sürdüren polis yetkilileri, 58 yaşındaki Phillip Garrido'nun kızı Antioch kentinin banliyösünde bulunan evinin arka tarafında adeta esir kampı oluşturduğu bir yerde tutuğunu, dış dünyayla bağlantı kurmasını engellemek için kızın bulunduğu yeri tentelerle kapattığını, duvar ördüğünü kaydetti.

ÇOCUKLAR 15 VE 11 YAŞINDA

Dugard'ın uğradığı tecavüzler sonucunda doğurduğu 15 ve 11 yaşındaki iki çocuğuyla birlikte aynı yerde tutulduğunu belirten El Dorado Şerif yardımcısı Fred Kollar, “Çocukların hiçbiri ne okul, ne doktor yüzü görmüş. Tamamen tecrit edilmiş durumda tutulmuşlar” dedi.

Çocukların bulunduğu yerde tellere elektrik verildiğini de ifade eden Kollar, çocukların ne dış dünya, ne de duş gibi gereksinimlerle ilgili hiç bir bilgisi bulunmadığını belirterek, tutuldukları yeri de “esir kampı gibi” diye açıkladı.

KARISI DA YARDIM ETTİ

Karısı 54 yaşındaki Nancy Garrido ile birlikte tutuklanan Phillip Garrido'nun kaçırma suçunu kabul ettiğini belirten Contra Costa polis sözcüsü Jimmie Lee de, daha önce tecavüzden hüküm giymiş Garrido'ya Dugard olayıyla ilgili olarak ayrıca tecavüz etme ve küçüklere yönelik ahlaksız hareketler gibi suçlamalar yöneltilmesinin öngörüldüğünü kaydetti.

Kaçırıldı 18 yıl tecavüz edildi
Küçük kızı 11 yaşında kaçırdı, 18 yıl boyunca tecavüz etti

Garrido'nun Antioch'daki evi polis kordonu altına alınırken, olayla ilgili soruşturma bölge polisi ve federal soruşturma bürosu FBI tarafından yapılıyor.

Garrido çiftinin komşusu 78 yaşındaki Helen Boyer ise, “hoş ve dost canlısı” olarak tanımladığı çiftin özellikle Phillip Garrido'nun annesinin sağlığına çok dikkat ettiklerini, kendisinin de bir ihtiyacı olduğunda ilk onların geldiğini söyledi.

South Lake Tahoe'deki evinin yakınında, 1991 yılında kaçırılan Lee Dugard, bir süre önce Concord polis karakoluna gelerek, kendisini 18 yıl önce kaçırılan kız çocuğu olduğunu söylemişti.

Yetkililer, karakola geliş zamanı henüz açıklık kazanmayan Dugard'ın yakınları tarafından tanındığını, ayrıca DNA testi yapılacağını kaydetti.
Yetkililer, Dugard'ın sağlık durumunun iyi olduğunu ve bugün annesiyle bir araya gelmesinin planlandığını kaydetti.

ÜVEY BABA CEHENNEM HAYATI YAŞADI

Dugard'ı 1991'de son gören kişi olarak bilinen ve olayla ilgili uzun süre şüpheli olarak görülen üvey babası Carl Probynve, üvey kızının bulunması için her şeyi yaptığını ama yine de Dugard ortaya çıkana kadar şüpheli olarak adeta cehennem hayatı yaşadığını söyledi.
Porbynve, bu olay nedeniyle evliliğinin de sona erdiğini kaydetti. 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle