GeriDünya Kaçırılan Türk işçilerle ilgili flaş gelişme
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  13
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kaçırılan Türk işçilerle ilgili flaş gelişme

Kaçırılan Türk işçilerle ilgili flaş gelişme
refid:29986800-spot ilişkili resim dosyası

Irak güçlerinin, Türk işçileri kaçırdığından şüphelenilen silahlı bir grupla başkent Bağdat'ta girdiği çatışmada 1 askerin hayatını kaybettiği, 3'ünün yaralandığı bildirildi.

Bağdat Operasyonlar Komutanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Türk işçileri kaçıran grup üyelerinden birinin başkentin Filistin Caddesi'nde bulunduğuna dair alınan istihbaratın ardından bölgeye giden ekiplere ateş açıldığı, silahlı grupla çıkan çatışmada 1 askerin öldüğü, 3 askerin yaralandığı kaydedildi.

Kaçırılan Türk işçilerle ilgili flaş gelişme IRAK’TA 18 İŞÇİ KAÇIRILDI

Açıklamada, güvenlik güçlerinin organize suç çetelerini takibe devam edeceği ve vatandaşların güvenliği ile ülke ekonomisine zarar vermelerine izin verilmeyeceği aktarıldı.

Kaçırılan Türk işçilerle ilgili flaş gelişme


KARAVANLARDA UYUYORLARDI

Bağdat'ın Sadr Şehri bölgesinde çarşamba günü Türk şirketi Nurol İnşaat'ın stadyum şantiyesinde çalışan 18 Türk vatandaşı, askeri üniforma giyen maskeli kişilerce kaçırıldı. Silahlı kişilerin şafak vakti şantiye alanına baskın düzenlediği ve bekçilerin silahlarını alarak karavanlarda uyuyan işçileri arazi araçlarıyla götürdüğü açıklanmıştı. Şirket yetkilileri, kaçırılan personelin 14'ünün işçi, 3'ünün mühendis, 1'inin ise muhasebeci olduğunu belirtmişti.

Kaçırılan Türk işçilerle ilgili flaş gelişme TÜRK İŞÇİLERİ KAÇIRAN ARAÇLAR...

İPUÇLARINA ULAŞILDI MESAJI

Irak Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ahmed Cemal, dün yaptığı açıklamada, "Savunma ve İçişleri bakanlıkları, Muhaberat ve Haşd-ı Şa'bi (Halk Toplulukları) Komutanlığı'nı kapsayan emniyet birimleri bizimle sürekli iletişim halindeler. Konuya ilişkin ilk ipuçlarına ulaştıklarını bildirdiler. Gelecek günler içinde kaçıranlara ve tutuldukları yere ulaşmamız mümkün olabilir" ifadelerini kullanmıştı.

Kaçırılan Türk işçilerle ilgili flaş gelişme

STADYUM KOMPLEKSİ İNŞA EDİYORLAR: Nurol Holding, Sadr Şehri Stadyum Kompleksi projesi dahilinde bölgede 30 bin kişilik bir stadyum inşa ediyordu. Proje kapsamında ayrıca, antrenman sahaları ile bir de otel yapılıyordu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle