GeriDünya Kaçaklara sahte evrak şebekesi ortaya çıkarıldı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kaçaklara sahte evrak şebekesi ortaya çıkarıldı

İspanyol Emniyet Genel Müdürlüğü, kaçak Pakistanlıların Türkiye'den İspanya'ya gelebilmesi için sahte evrak düzenleyen bir suç örgütünün ortaya çıkarıldığını, olayla ilgili olarak 17 kişinin yakalandığını duyurdu.

Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Barcelona, Huesca ve Valencia kentlerinde düzenlenen operasyonlarda yakalanan 17 kişinin, 3 bin avro karşılığında kaçaklara sahte evrak temin ettiği belirtildi.

Verilen bilgilerde, soruşturmanın 2008 Kasım ayına kadar dayandığı, o dönemde Huesca kentinde bir Pakistanlının üzerinde yapılan aramalarda bulunan sahte çalışma ve oturma izinlerinin üzerine gidilmesi sonucu suç örgütünün ortaya çıkarıldığı kaydedildi.

Türkiye'de bulunan ve AB ülkelerine giriş yapmak isteyen kaçak Pakistanlıların, Türkiye'den Yunanistan'a geçtikleri, burada posta yoluyla İspanya'dan gönderilen sahte evrakları alarak Fransa veya Belçika üzerinden İspanya'ya geldikleri açıklandı.

Suç örgütünün merkezinin Barselona olduğunu ve burada 14 kişinin yakalandığını belirten İspanyol polisi, yapılan baskınlarda 55 sahte pasaport ve sahte mühürler bulunduğunu, ayrıca 16 bilgisayar, 7 yazıcı, 20 cep telefonuna el konulduğunu bildirdi.

Yakalanan 17 kişinin, sahte evrak düzenleme, suç örgütüne dahil olma gibi suçlardan yargılanacakları ifade edildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle