Dünya Haberleri

  Japonya tecavüz ile suçlanan ABD'li askerin tutuklanmasını istedi

  Hürriyet Haber
  02.07.2001 - 00:00 | Son Güncelleme:


  Japonya'nın binlerce Amerikan askerini barındıran Okinava adasında, genç bir kadına tecavüz etmekle suçlanan Amerikalı asker hakkında tutuklama emri çıkarılması istendi.

  Okinava eyaleti hükümet sözcüsü Hidetoshi Chinen, Kadena Hava üssünde görevli Amerikalı askerin sorgulanmasından sonra, müfettişlerin mahkemeye tutuklama emri çıkarılması yönünde talepte bulunduklarını belirtti.

  Kyodo haber ajansı, müfettişlerin tecavüzün olduğu yerde bulunan araç üzerinde askerin parmak izlerinin bulunduğunu kaydetti. Polis, askerle ilgili resmi suç dosyasının birkaç gün içinde açılacağını belirtti. Tutuklama emri çıkarıldıktan sonra polisin Amerikalı askeri yetkililerden tutuklama için izin alacağı ve daha sonra askerin Japon yetkililere teslim edileceği kaydedildi.

  Okinava adasında genç bir kadının 3 gün önce bir otoparkta birçok yabancı erkeğin tecavüzüne uğradığını iddia etmesinin ardından çok sayıda Amerikan askerinin ifadesi alınmıştı. Amerikan Hava Kuvvetleri'nde görevli 24 yaşındaki bir Amerikalı çavuş sorguya alınmış, ancak asker tecavüzle ilgili iddiaları yalanlamıştı.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı