Dünya Haberleri

DÜNYA

  Japonya beşik gibi

  Hürriyet Haber
  05.07.2001 - 00:00 | Son Güncelleme:


  Japonya'nın Başkenti Tokyo bugün 5.6 ve daha büyük üç deprem ile sarsıldı. Ardarda gelen sarsıntılarda can ve mal kaybı saplanamazken, yetkililer bölgedeki sismik hareketleri incelemeye aldı.

  Japonya'da başkent Tokyo'nun güneyindeki küçük ada Hachijo açıklarında dün gece ve bu sabaha karşı meydana gelen üç deprem ile sarsıldı. Hachijo adası 5.6 ve 5.7 büyüklüğündeki depremlerden sonra 5.8'lik depremler ile sarsıldı.

  Meteoroloji Ajansı tarafından yapılan açıklamada, TSİ 06.47'de meydana gelen son depremin merkez üssünün, denizin 40 kilometre altı olduğu belirtildi. Yetkililer, Tsunami (Dev dalgalar) beklentisinin olmadığını açıkladı.

  Hachijo adası belediye sözcüsü Ryo Kikuchi, 10 saat içinde meydana gelen 3 depremin herhangi bir zarara yol açıp açmadığı hakkında şu ana kadar kendilerine bilgi gelmediğini söyledi.

  Meteoroloji Ajansı ise, adada dün öğleden sonra başlayan ve çoğu insanlar tarafından hissedilen, ancak küçük çaptaki sarsıntılar ile 3 büyük sarsıntıdan sonra bölgedeki sismik hareketlerin yakından izlendiğini kaydetti. 9 bin kişinin yaşadığı Hachijo adası, Tokyo'nun 300 kilometre güneyinde bulunuyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı