GeriDünya İzlanda'da son durum
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  54
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İzlanda'da son durum

İzlanda'da son durum
refid:10101777 ilişkili resim dosyası

Ülke eBay'da satılık, Devlet Başkanı hastanede, Dışişleri Bakanı beyin ameliyatı geçirdi. Milli takım teknik direktörü ise yurtdışında parasız kaldı.

Spekülatörlerin batırdığı ülke 

İzlanda krizle savaşıyor / Foto-galeri 

Toptan iflasın eşiğine gelen ülke İzlanda'nın başı beldan kurtulmuyor. Geçen hafta, Devlet Başkanı Olafur Ragnar Grimsson'a anjiyoplasti yapıldı. Devlet Başkanlığı makamından yapılan açıklamada, Grimssom'a kaldırıldığı hastanede anjiyoplasti yapıldığı ve kendisine birkaç gün işe gitmemesinin tavsiye edildiği belirtildi.

Ardından ülke eBay'da satışa çıkarıldı. Şimdi de Dışişleri Bakanı'nın ABD'de gizlice beyin ameliyatı geçirdiği ortaya çıktı. Dışişleri Bakanı Ingibjörg Solrun Gisladottir'in beynindeki iyi huylu bir tümör saptanması nedeniyle 15 gün önce ABD'nin New York kentinde ameliyat olduğu açıklandı.

İzlandada son durum

Dışişleri Bakanı Ingibjörg Solrun Gisladottir

İzlanda hükümetinden bir sözcü, Dışişleri Bakanı'nın beynindeki iyi huylu tümörü aldırdığını, halen New York'ta hastanede bulunduğunu söyledi.

Hükümeti oluşturan koalisyon partilerinden Sosyal Demokrat Parti'nin lideri olan 1954 doğumlu Bayan Gisladottir, Mayıs 2007'deki seçimlerin ardından Dışişleri Bakanı olarak göreve getirilmişti.

İZLANDA TEKNİK DİREKTÖRÜ PARASIZ KALDI

Dünyada banka krizinden en büyük darbeyi alan ve en zengin ülkeler arasında sayılan İzlanda'nın milli futbol takımı teknik direktörü Eyjolfur Sverrisson, Hollanda ile yaptıkları maç sonrası ATM'den para çekmek istedi, ancak banka para vermeyince parasız kaldı.

Sverrisson, bu duruma anlayış gösterdiğini, ancak parasız ortada kalmanın da güzel bir şey olmadığını dile getirdi.

Öte yandan, Rotterdam'da oynanacak olan hentbol bayan milli takımlar turnuvasına, İzlanda Bayan Milli Hentbol Takımı, sponsorun ödemeleri durdurması nedeniyle ülke dışına çıkamadığı için katılmadı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle