GeriDünya Ivanka Trump artık babasına 'resmen' danışmanlık yapacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  8
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ivanka Trump artık babasına 'resmen' danışmanlık yapacak

Ivanka Trump artık babasına 'resmen' danışmanlık yapacak

ABD Başkanı Donald Trump’ın büyük kızı Ivanka Trump, ABD federal hükümetinin resmi bir çalışanı olarak, babasına Beyaz Saray’da danışmanlık yapacak. Babasına gayriresmi danışmanlık yaptığı ve bunun sorunlu olduğu yönündeki eleştiriler üzerine yazılı bir açıklama yapan Ivanka Trump, "Bundan sonra diğer tüm federal çalışanları bağlayan kurallara uygun şekilde bir Beyaz Saray çalışanı olarak ücret almadan hizmet edeceğim" dedi.

Beyaz Saray'da 20 Ocak'ta göreve başlamasından itibaren üst düzey görüşmeler dahil birçok etkinlikte Trump ile yan yana bulunan Ivanka, babasına danışmanlık görevini resmileştireceğini açıkladı.

Beyaz Saray’ın Batı Kanadı’nda hali hazırda bir çalışma ofisi bulunan Ivanka Trump, babası Donald Trump’a yapacağı danışmanlık hizmeti karşılığında ücret almayacak.

Babasına gayriresmî danışmanlık yaptığı için Amerikan medyası ve kamuoyu tarafından eleştirilen Ivanka Trump, yaptığı açıklamada, "ABD Başkanı’na gönüllü ve tüm etik koşullara uygun şekilde gayri resmi olarak yaptığım danışmanlık görevi konusunda bazı kaygı ve endişelerin olduğunu duydum. Bundan böyle resmi bir Beyaz Saray çalışanı olarak, öteki federal görevlilerin bağlı olduğu tüm kurallara uygun bir biçimde, ücretsiz olarak Başkan’a hizmet edeceğim" dedi.

Ivanka Trump'ın avukatı Jamie Gorelick de yaptığı açıklamada, bu adımın, Trump'ın kızının tüm işlerinde federal etik kurallarına uygun şekilde hareket etme isteğinin bir sonucu olduğuna vurgu yaptı.

"MEMNUNİYETLE KARŞILIYORUZ"

Konuyla ilgili Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada da "bu kararın memnuniyetle karşılandığı" ve "Ivanka Trump'ın Başkan'a desteğinin devam edeceği" kaydedildi. 

Ivanka Trump, halen Başkan Trump'ın danışmanlığı görevini de yürüten Jared Kushner ile 2009 yılından bu yana evliliğini sürdürüyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle