GeriDünya İtalya'da seri katil dehşeti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İtalya'da seri katil dehşeti

Floransa Canavarı dehşetini üzerinden atamadan, İtalya'yı yine seri katil korkusu sardı. Yılbaşından bu yana altısı fahişe 8 kadın başlarının arkasından vurularak öldürüldü. İtalya'da kadınlar yalnız seyahat etmekten korkar hale geldi. Polis olayla ilgili geniş çaplı bir soruşturma başlattı.

19 yıl boyunca İtalya'da işlediği 16 cinayetle dehşet saçan ‘Floransa Canavarı’ndan sonra ülkede yine korkulu günler yaşanıyor. Yılbaşından bu yana 6 fahişe başlarının arkasından vurularak öldürüldü. Geçen hafta sonu ise trenle seyahate çıkan iki kadın tuvalete kilitlenerek aynı şekilde katledildi. Cinayetlerin aynı kişi tarafından işlenmiş olabileceği ihtimali üzerinde duran polis geniş çaplı soruşturma başlattı.

Fahişelerin hedef olduğu cinayet zincirine geçen hafta iki genç kadın daha eklendi. Ventimiglia'dan Cenova'ya gitmek üzere trene binen Maria Angela Rubino'nun cesedi, tuvalette bulundu. Tuvalete kilitlenen genç kadın başının arkasına sıkılan tek kurşunla öldürülmüştü. Paskalya günü trenle Luguria bölgesinde seyahat eden hemşire Elisabetta Zoppetti de aynı şekilde vurularak öldürüldü.

38'LİK TABANCA

Son iki cinayetin aynı kişi tarafından işlendiğini gösterir işaretler var. İki olayda da kadınlar 38 kalibrelik tabancayla öldürüldü. Katil, kurbanlarının elbisesini susturucu gibi kullandı. Her iki kadının da ırzına geçilmediği anlaşıldı. Corriere della Sera gazetesinin haberine göre Zoppetti'nin cesedinin yakınlarında başka bir kişiye ait ‘vücut sıvısı’ tesbit edildi. Şimdi DNA testi yapılarak katilin kimliği belirlenmeye çalışılacak.

Her ne kadar son iki kurban fahişe olmasa da polis, daha önce 6 hayat kadınını öldüren aynı kişi tarafından öldürülmüş olabilecekleri ihtimali üzerinde duruyor. Yılbaşından bu yana Savona ve Cenova'daki kırsal alanlarında başlarından vurulmuş (biri Arnavut, biri Ukraynalı, biri de Nijeryalı) altı fahişenin cesedi bulunmuştu.

Polis müdürleri, savcılar, balistik ve adli tıp uzmanları dün Cenova'da bir araya gelerek katili yakalamak üzere koordinasyonun sağlanması için bir toplantı yaptılar. İtalyan basını cinayetlere geniş yer verirken, kadınlar yalnız seyahat etmekten korktuklarını söylüyorlar. Roma'daki Termini İstasyonu'nda Reuters TV'sinin sorularını yanıtlayan Giovanna adlı bir kadın, ‘Mümkün olduğu kadar yalnız seyahat etmemeye çalışıyoruz’ diyerek korkusunu dile getirdi. 1968-1985 yılları arasında çiftleri hedef alan ‘Floransa Katili’ 16 kişiyi öldürerek ülkede dehşet saçmıştı. Geçen yıl yeniden yargılanmasına karar verilen ‘Floransa Canavarı’ geçtiğimiz günlerde hapiste ölmüştü.Yorumları Göster
Yorumları Gizle