Dünya İtalya'da av zamanı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İtalya'da av zamanı

İtalya'da av zamanı

İtalya’da Başbakan Silvio Berlusconi hükümetinin ortağı Kuzey Birliği partisi, kaçak göçmenlere savaş açtı. Parti, Milanolulara çağrıda bulunarak kaçak vatandaşları Milano Belediyesi’ne ihbar etmelerini istedi. Kuzey Birliği ayrıca göçmenleri ikamet ettikleri apartmanların hijyenik açıdan kontrol edileceğini de duyurdu.

Kuzey Birliği’nin Milano Belediyesi’ndeki temsilcisi Avrupa Birliği parlamenteri Matteo Salvini tarafından yapılan açıklamada yılbaşı sonrası Milano’ya bağlı dokuz belediyede bu uygulama konusunda oylamaya gidileceği belirtildi.

 

Aralık ayının ortasına doğru Lombardia bölgesindeki Kuzey Birliği yöneticilerince, “Kaçak Göçmenlerin Kontrolü ve Milano’da İkamet Eden Yabancı Uyrukluların Saptanması” başlığı ile hazırlanan önerinin 20-21 Mart 2010 günlerinde yapılacak yerel seçimlerde siyasi malzeme olarak kullanılacağı öne sürüldü.    

Salvini, iki odalı konutlarda 15 kişinin bir arada yaşamasının mümkün olmadığına vurgu yaparak bundan böyle Milano’da bu koşullarda bu tür yaşam biçimine izin vermeyeceklerini söyledi. Salvini, birçok işkolunda çok düşük ücretlere çalıştırılan kaçak göçmenlerin sayımının yapılacağını ifade etti.

Kuzey Birliği ayrıca Milano’da Bellerio Caddesi’ndeki merkezinde Milanoluların kaçak göçmenleri ihbar etmeleri amacıyla ‘Padania Yeşil Hattı’nın devreye girmesini de önerdi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle