GeriDünya İtalya 2 Tunuslu'yu sınırdışı etti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İtalya 2 Tunuslu'yu sınırdışı etti

İtalya, 2 Tunus vatandaşını terör şüphesiyle sınır dışı ettiğini açıkladı.

İtalya İçişleri Bakanı Angelino Alfano yaptığı açıklamada, 29 ve 30 yaşlarındaki iki Tunuslu kardeş Jouini Ghazi ile Mohamed Ghazi'nin radikal hareketlere olan yakınlığı sebebiyle iki gün önce sınırdışı edildiklerini duyurdu.

Bakan Alfano, Aralık ayından bu yana toplamda 32 kişinin sınırdışı edildiğini belirterek, internet üzerinden yapılan bu tür faaliyetlerin kendileri için bir risk kaynağı olabileceğini, bu konuda terörle mücadele ve önlem çerçevesinde çalışmaların aralıksız süreceğini dile getirdi.

Venedik Terörle Mücadele Savcılığı'nın yürüttüğü soruşturmada internet ortamında radikal bağlantılarla iltisaklı olan kardeşlerden Jouini'nin, terör örgütü DAEŞ'in Libya'da 21 Kıpti Mısırlı'yı öldürmesini internet ortamında övgüyle söz etmesinin tespit edildiğini açıkladı.

Alfano'nun açıkladığı 32 kişi arasında Pisa kentine eğitim için gelen bir Türk doktora öğrencisi de bulunuyor. Türk öğrencinin, İtalyan polisinin Genel Soruşturmalar ve Özel Operasyonlar Birimi (DİGOS) tarafından gözlenen, batı karşıtı, İslami sitelere yönelik yazdığı yazılardan ötürü, geçen Aralık ayı sonunda sınırdışı edildiği açıklanmıştı.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle